Sądecka PWSZ zainaugurowała nowy rok akademicki. Uczelnia ma 3550 studentów! [ZDJĘCIA]

Sądecka PWSZ zainaugurowała XXI już rok akademicki. Władze uczelni, studenci, wykładowcy, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystości, podczas której przyjęto do grona społeczności akademickiej 1300 nowych studentów. Ich przedstawiciele zostali uroczyście immatrykulowani.

Renault2

-Rok akademicki 2018/2019 będzie rokiem szczególnym nie tylko dla PWSZ, ale także dla wszystkich uczelni w kraju. Od 1 października weszła bowiem z życie nowa ustawa prawa o szkolnictwie wyższym i nauce. Daje nam ona dużą autonomię kształtowania rzeczywistości, ale tym samym zwiększa odpowiedzialność. Nasza uczelnia po zakończonych obchodach jubileuszowych, wchodzi w trzecią dekadę swojego funkcjonowania. Rozpoczynamy nowy, XXI rok jej działalności. Niewątpliwie czasy dla szkolnictwa wyższego się zmieniły, dlatego my musimy się zmieniać razem z nimi i dostosować do zupełnie nowego modelu szkolnictwa wyższego - mówił rektor uczelni, Mariusz Cygnar

O przyjęcie na studia I i II stopnia i jednolite studia magisterskie ubiegało się łącznie 1621 kandydatów. Na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia przyjęto 908 studentów, z czego 776 na studia stacjonarne i 267 na studia niestacjonarne. Na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia przyjęto 214 studentów. Łącznie 1300 nowych żaków rozpoczęło pierwszy rok studiów, co stanowi o 15 % więcej niż w ubiegłym roku.

Na wszystkich siedmiu kierunkach studiów w bieżącym roku akademickim batalię rozpoczęło prawie 3550 studentów. Największym zainteresowaniem cieszyły się: Ekonomia, Pedagogika, Filologia i Pielęgniarstwo. Uruchomiano również nowe kierunki jak:  Zarządzanie w Instytucie Ekonomicznym, Transport i Logistyka w Instytucie Technicznym oraz Dietetykę w Instytucie Zdrowia.

-Wasza przyszłość zależy od was samych, waszej determinacji i zaangażowania. Mam nadzieję, że z pełną świadomością dokonaliście właściwego wyboru uczelni i kierunków studiów. Myślę, że dajemy wam świetnie wyposażoną bazę dydaktyczną, która w połączeniu z wysoką wykwalifikowaną kadrą daje pewność, że ukończycie uczelnię zadowoleni i usatysfakcjonowani- zwrócił się do studentów rektor.

Czytaj też:

Inauguracja roku w WSB z Romanem Kluską. W PWSZ - z wykładem o hipoksji

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.