Sądecka młodzież poznała tajniki zawodu policjanta podczas „Jesiennych Dni Otwartych” w KMP

19 listopada 2019 roku, w ramach „Jesiennych Dni Otwartych" Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół Społecznych "Splot" im. Jana Karskiego w Nowym Sączu. Oprócz zwiedzania sądeckiej jednostki, uczniowie spotkali się z funkcjonariuszami, którzy przybliżyli im specyfikę zawodu policjanta i wyjaśnili jak wygląda proces rekrutacji.

PROTEUSSMARZ

Młodzież licealna zwiedzając komendę, miała okazję obejrzeć część pomieszczeń, w których na co dzień pracują funkcjonariusze. Każdy uczeń mógł również poznać tajniki pracy technika kryminalistyki i z bliska przyjrzeć się w jaki sposób zabezpiecza on ślady na miejsca zdarzenia. Nasi goście odwiedzili także stanowisko pracy Oficera Dyżurnego, który opowiedział w jaki sposób nadzoruje działania podległych mu policjantów oraz zobaczyli pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Największą atrakcją dla zwiedzających była wizyta na policyjnej strzelnicy.

Uczniowie wzięli także udział w spotkaniu zorganizowanym przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji, podczas którego dowiedzieli się jak wygląda codzienna służba funkcjonariusza Policji. W prelekcji uczestniczyli także nowo przyjęci policjanci, którzy wraz z doświadczonymi kolegami z pionu prewencji, opowiedzieli co należy zrobić, aby zostać policjantem, ile trwa i jak wygląda proces rekrutacji. Młodzi ludzie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu. Możliwe, że wśród nich jest przyszły funkcjonariusz Policji.

nadesłane przez:

sierż. Monika Mordarska

p.o. Oficera Prasowego

Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.