SĄDECKA MAPA ROWEROWA III: WYPRAWA DO CZARNEJ KĘPICY (13)

Wyruszamy z dowolnego miejsca w Nowym Sączu i dojeżdżamy do Alei Piłsudskiego z ul. Kamienną. Kierujemy się wyżej wspomnianą ul. Kamienną w kierunku Jamnicy. Po drodze mijamy most kolejowy nad Kamienicą, a później po lewej stronie stację  kolejową w Jamnicy. Kierujemy się cały czas na wschód drogą główną, aż dojedziemy do stadionu sportowego ,,Skalnik" w Kamionce Małej, który znajduje się po prawej stronie.

Następnie wjeżdżamy do centrum gminy Kamionka, w którym możemy zobaczyć Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po lewej stronie znajduje się cmentarz i fabryka okien Bogdański, za którą widać nieczynny już kamieniołom. Za stacją benzynowa skręcamy w prawo na Kamionkę Wielką i kierujemy się cały czas w górę. Pokonujemy kilka mniej lub bardziej stromych podjazdów. Po prawej stronie pod lasem znajduje się teren rekreacyjny "Czarna Kępica", gdzie można zrelaksować się i wypocząć oraz podziwiać piękne krajobrazy.

Znajduje się tam również miejsce do rozpalenia grilla, siłownia pod chmurką oraz altanki w których można się rozgościć. To miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród ludzi w każdym wieku. Natomiast po prawej stronie znajduje się skręt do leśnej drogi, przez którą spokojnie, z dala od samochodów i miejskiego zgiełku można przejechać grzbietem Pasma Jaworeckiego, oddzielającego Kamionkę od Królowej.

Wyjeżdżamy na początku Kamionki Wielkiej i wracamy tą samą trasą w kierunku Nowego Sącza. Jednak, aby nieco urozmaicić naszą trasę, przed mostem nad Kamienicą odbijamy w prawo, następnie przecinając zboczem stromo opadającym do Kamienicy, docieramy do popularnych niegdyś Skałek. Po czym ul. Jamnicką, Wałami lub bezpośrednio przez kładkę na wysokości ul. Wiśniowieckiego wracamy do swojego miejsca zamieszkania. Polecam tę trasę, często nią jeżdżę i  ćwiczę swoją kondycję. Do zobaczenia!

Podróżniczka Bożena Kmak

 

PROJEKT ZREALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

 

Partnerem Sądeckiej Mapy Rowerowej jest:

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.