Sądecka Mapa Rowerowa III: Ruszaj w drogę, dziel się wrażeniami i zgarniaj nagrody!

Sądecka Mapa Rowerowa III: Ruszaj w drogę, dziel się wrażeniami i zgarniaj nagrody!

Wsiadaj na rower, ruszaj w drogę i wygrywaj potrójnie. Po pierwsze dlatego, że będziesz zdrowszy. Po drugie dlatego, że jazda rowerem dostarcza wspaniałych emocji. Po trzecie  – bo chcemy rozdać kosz pełen upominków, tym z Was, którzy podzielą się z naszymi Czytelnikami opisem swoich ulubionych wycieczek rowerowych oraz wrażeniami jakie im towarzyszą. Ogłaszamy trzecią edycję akcji „Sądecka Mapa Rowerowa”. Zapraszamy do tworzenia mapy WSZYSTKICH!  Panie i panów, dzieci, młodzież i dorosłych, miłośników jazdy po szosie i po beskidzkich bezdrożach, wytrawnych cyklistów i początkujących miłośników rowerowych wypraw.

Regulamin

Aby zapewnić sobie szansę na atrakcyjne upominki, (będą to między innymi akcesoria przydatne każdemu rowerzyście i zaproszenia do kina Helios)  wystarczy przygotować opis dowolnej rowerowej wycieczki (tak aby ktoś mógł skorzystać z podpowiedzi i przejechać opisaną trasą) oraz załączyć do opisu kilka ilustracji. Nagrodzimy autorów najciekawszych propozycji, a wszystkie nadesłane trasy opublikujemy w specjalnej zakładce portalu dts24 oraz na stronie Sądeckiego Towarzystwa Cyklistów (www.nowysacznarowery.pl)

Nawet jeśli jutro pogoda zniechęci Cię do przejażdżki, nie trać czasu, zaplanuj kolejną trasę, albo opisz tę, która Cię ostatnio zachwyciła. Pamiętaj, że jesteś szczęściarzem, bo przecież,  Sądecczyzna to region, o którym Pan Bóg podczas stwarzania świata, miał powiedzieć: a tutaj uczynię coś specjalnie dla cyklistów. Kilka miliardów lat później Bóg stworzył także rower, żeby było na czym jeździć po Ziemi Sądeckiej. Czegóż więcej trzeba, żeby poczuć się jak w raju? 🙂

Koneserzy oczywiście odpowiedzą, że kolarskim rajem na Ziemi są Dolomity, ale przecież rowerowe wypady w Dolomity nie zdarzają się codziennie, a sądeckie szlaki i trasy rowerowe mamy na co dzień. Wystarczy odpowiednio wcześnie wstać z łóżka, by przed pójściem do pracy pyknąć z blata wybrany wariant. Przede wszystkim jednak mamy kolejny rok pod hasłem „Małopolska na rowery”, a sądeczanie zdążyli już polubić lokalne odcinki VeloMalopolska.

Przypomnijmy jeszcze naszą podpowiedź sprzed roku: otóż zdarza się, że nawet bardzo zaawansowani miłośnicy rowerów jeżdżą najpopularniejszymi szlakami, nie wiedząc, że te najatrakcyjniejsze – krajobrazowo, sportowo, przyrodniczo – znajdują się często nieco na uboczu i całkiem blisko, choć nie mieliśmy dotychczas okazji ich odkryć. Sądecka Mapa Rowerowa ma nadrobić to zaniedbanie.

Naszym celem jest tworzenie (a teraz już rozbudowywanie) mapy tras rowerowych, ale takiej, w której tworzenie angażują się osoby podróżujące ścieżkami rowerowymi na terenie powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego.

Przez poprzednie dwa lata byliśmy zaskoczeni efektem naszej akcji. Jesteśmy pewni, że i w tym roku zasypiecie nas wspaniałymi propozycjami rowerowych wypraw. Z pewnością każdy z was zna takie drogi i bezdroża na których jest zdumiony, że nie mija innych kolarzy. Dzieje się tak właśnie dlatego, że odkrywanie tego co najbliższej jest najtrudniejsze. Nie bądźmy egoistami – podzielmy się wiedzą na temat atrakcyjnych miejsc z innymi, nanosząc je na naszą wirtualną Sądecką Mapę Rowerową.

Krótki opis trasy, najlepiej wzbogacony o relację z waszej wycieczki i ilustrowany zdjęciami przysyłajcie nam na adres [email protected]

Trasy opisane przez Was w poprzednich edycjach Sądeckiej Mapy Rowerowej znajdzie TUTAJ

Partnerami akcji są: Województwo Małopolskie, Sądeckie Towarzystwo Cyklistów oraz „Dobry Tygodnik Sądecki

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 Partner konkursu

Reklama