Sądecka kajakarka Klaudia Zwolińska brązową medalistką Mistrzostw Świata!

Sądecka kajakarka Klaudia Zwolińska zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w slalomie kajakowym juniorów i młodzieżowców. Zawody odbyły się na torze Ćunovo w Bratysławie. 

Zawodniczka w sierpniu zeszłego roku otrzymała nominację do World Paddle Awards – nagrody o znaczeniu sportowym. Klaudia jako jedyna sądeczanka w historii otrzymała taką nominację. Prezes Klubu Sportowego Start, Krzysztof Szkaradek, cieszy się z sukcesów zawodniczki.

– Klaudia jest znakomitym sportowcem i niezwykle miłą osobą. Jest bardzo ambitna i pracowita, o czym świadczą jej wyniki z ostatnich dwóch lat. Warto przypomnieć, że jako juniorka zdołała pływać w finale Pucharu Świata w czeskiej Pradze. Mam nadzieję, że jej talent dalej będzie się tak rozwijał, a wtedy zobaczymy ją w Tokio podczas Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku – mówi.

Z gratulacjami pospieszył także wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech.

– Bardzo się cieszę z Pani sukcesów, śledzę je. Ten brązowy medal bardzo nas wszystkich buduje  – mówi.

– Czekamy na kolejne argumenty w postaci medali, które pomogą nam zrealizować projekt parku wodnego “Sądecka Wenecja” – dodaje wiceprezydent Piech.

Przed nowosądecką zawodniczką jeszcze Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata Seniorów i główny cel – Olimpiada w Tokio.

Fot. UM NS.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.