Sądecka Jesień Kulturalna. Baciary i Kapela Ciupaga rozpalili ogień i moc energii (fotorelacja)

Sądecka Jesień Kulturalna. Baciary i Kapela Ciupaga rozpalili ogień i moc energii (fotorelacja)

sadecka jesien kulturalna 2022, barciary, kapela ciupaga

Był ogień, energia i niepowtarzalny klimat. W sobotę (17 września) na scenie nowosądeckiego Amfiteatru w Parku Strzeleckim odbył się Dzień Folkowy. A to wszystko w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. Wystąpili: zespół Baciary oraz Kapela Ciupaga.

Amfiteatr wypełnił się po brzegi. I chyba nic dziwnego, bo zarówno Kapela Ciupaga jak i zespół Baciary potrafią tworzyć energię, która zawsze rozpala serca publiczności. Piotr Krzywdziński lider Kapeli Ciupaga w rozmowie z portalem DTS24 nie ukrywa swojego zadowolenia po koncercie i zauważa, że był to powrót do Nowego Sącza po wielu latach.

– To był nasz pierwszy występ w Nowym Sączu chyba od około dziesięciu lat. Kiedyś zagraliśmy na Juwenaliach, jakoś zaraz po naszym udziale w programie Mam Talent. Potem koncertowaliśmy po kraju. Tak się złożyło, że dopiero teraz podczas Sądeckiej Jesieni Kulturalnej mogliśmy ponownie zagościć w Nowym Sączu. Powrót do Nowego Sącza był dla nas wyjątkową sprawą. Odczuwam bardzo pozytywne emocje. Było dużo ludzi. Czuć było od nich energię, którą my staraliśmy się im oddać prosto ze sceny – mówi Piotr Krzywdziński z Kapeli Ciupaga, po czym dodaje:

– Daliśmy z siebie wszystko. Muzyka, którą gramy jest żywiołowa i cieszę się, że taki klimat był odczuwalny. Na koncertach Kapeli Ciupaga zawsze musi być ogień i góralskie grzmoty. Liczę, że dane nam będzie powrócić jeszcze do Nowego Sącza – mówi się lider zespołu.

Niedziela jest kolejnym dniem atrakcji w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. Na deskach Amfiteatru wystąpi Michał Szpak. Początek koncertu o godz. 19.30

Fot: Piotr Droździk

Czytaj także: Głos z Nowego Sącza w 13 edycji „The Voice of Poland”

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama