Sądecka aktorka Katarzyna Ucherska nominowana do Telekamer 2018!

Katarzyna Ucherska, aktorka teatralna i telewizyjna, rodem z Nowego Sącza znalazła się w gronie pięciu aktorek nominowanych w tegorocznej edycji plebiscytu Telekamery TeleTygodnia 2o18. O nagrodę powalczą również: Katarzyna Dąbrowska, Maja Ostaszewska, Aleksandra Popławska, Agnieszka Sienkiewicz. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w Warszawie już w styczniu. 

Młoda aktorka nie kryje radości, jaką wzbudziła u niej nominacja.

-Dostąpiłam gigantycznego zaszczytu i znalazłam się w gronie tak wspaniałych i wielkich kobiet, aktorek, z którymi mam wielką przyjemność być nominowaną do Telekamery TeleTygodnia. Jestem tak szczęśliwa, że słów mi brak! Nasz serial „Dziewczyny ze Lwowa” TVP też jest w plebiscycie – mówi Katarzyna Ucherska.

„Popularność „Dziewczyn ze Lwowa” to w dużym stopniu zasługa młodej aktorki, grającej Olyię Juszczuk. Kasia rok temu skończyła Akademię Teatralną. Ma uroczy uśmiech, a z rodzinnego Nowego Sącza przywiozła do Warszawy góralski optymizm” – czytamy na stronie Telekamer.

Katarzynę Ucherską mogliśmy oglądać w takich serialach jak „Klan” i „Barwy szczęścia”. Na co dzień gra w warszawskim teatrze Ateneum. Wystąpiła w epizodach seriali „Ojciec Mateusz”, „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”.

***

Telekamery przyznawane są przez magazyn telewizyjny „Tele Tydzień” za osiągnięcia telewizyjne od 1998 roku. Kolejne rozdania odbywają się do dziś co roku w styczniu lub lutym. Tylko jeden uczestnik może zdobyć Telekamerę w jednej kategorii. Co roku od 1998 do 2009 roku na gali pojawiali się aktorzy zagraniczni. Na przestrzeni lat były to m.in. taki gwiazdy jak: Gérard Depardieu, Jeremy Irons, Catherine Deneuve czy też Roger Moore.

Na Katarzynę Ucherską można zagłosować TUTAJ. 

Czytaj również: 

Sądeczanka Katarzyna u boku Piotra Fronczewskiego

Fot. Facebook K. Ucherskiej, printscreen: www.telekamery2018.pl, archiwum DTS.  

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.