Sądecczyzna: zakażonych NIE przybywa. Prezydent zaniepokojony raportem sanepidu

Sądecczyzna: zakażonych NIE przybywa. Prezydent zaniepokojony raportem sanepidu

Od tygodnia w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim nie ma nowych osób zakażonych wirusem SARS-Cov 2. Tak wynika z raportu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. To teoretycznie dobra wiadomość, ale czy wiarygodna? W opinii prezydenta Ludomira Handzla sytuacja nie jest naturalna, gdyż w innych regionach ilość zakażeń szybko rośnie.

-Ten raport wzbudził moje zaniepokojenie. W dalszym ciągu w powiecie i Nowym Sączu zaraportowanych jest 18 osób zakażonych, w tym w mieście – jedenaście. Właściwie powinien być to powód do radości i zadowolenia. Miałem jednak na studiach takie przedmioty jak statystyka i logika. Wszystko wskazuje na to, że nie mamy pełnych danych – komentuje prezydent. 

Jego zdaniem w trzystutysięcznej populacji nie jest możliwe, aby nie pojawiło się ani jedno nowe zachorowanie. Prezydent przyczyn upatruje w słabej diagnozie, albo w raportach wyników badań, które jego daniem nie są prawdziwe.

Jak poinformował podczas spotkania on-line wystosował w tej sprawie pismo do stacji epidemiologiczno-sanitarnej. Zwraca się w nim z prośbą o informację na temat ilości wymazów w kierunku wykrycia zakażenia, które zostały pobrane w minionym tygodniu oraz ilości otrzymanych wyników badań. Poprosił również o podanie, jaki procent wymazów dało informację o pozytywnym lub negatywnym wyniku oraz na temat tego, jak przebiega ścieżka badania.

Treść pisma poniżej:

 

Reklama