KORONAWIRUS RAPORT – 5 kwietnia. Kolejny ozdrowieniec w Małopolsce

KORONAWIRUS RAPORT – 5 kwietnia. Kolejny ozdrowieniec w Małopolsce

Łączna liczba wszystkich przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce wynosi 4102 osoby, z czego 94 zmarły. W Małopolsce zakażenie potwierdzono u 327 osób, siedem zmarło.

godz. 17.40: Poinformowano o 268 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 8 z woj. małopolskiego.

Wśród nich są trzy kobiety i pięciu mężczyzn w wieku od 34 do 70 lat. Dwie osoby pochodzą z Krakowa, jedna z Tarnowa, dwie z powiatu wielickiego, dwie z powiatu bocheńskiego i jedna z powiatu nowotarskiego. Trzy osoby przebywają w szpitalu.

Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnym ozdrowieńcu z naszego województwa. Jest to mężczyzna w sile wieku, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie – informują pracownicy Biura Wojewody.

Pozostałe przypadki dotyczą: 67 osób z województwa łódzkiego, 66 osób z woj. mazowieckiego, 41 osób z woj. dolnośląskiego, 29 osób z woj. wielkopolskiego, 17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 9 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. śląskiego i 3 osób z woj. zachodniopomorskiego.

Jednocześnie poinformowano o śmierci dziesięciu kolejnych zakażonych. Mowa o 82-letnim mężczyźnie hospitalizowanym w Łomży, dwóch kobietach (46 i 51 lat) i dwóch mężczyznach (71 i 77 lat) ze szpitala w Radomiu, 66-latku i 89-latce ze szpitala w Warszawie, 71-letniej kobiecie i 74-letnim mężczyźnie, którzy przebywali w szpitalu we Wrocławiu oraz 86-letniej kobiecie hospitalizowanej w Przemyślu.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 207 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 12 z Małopolski.

Jest to grupa 8 kobiet i 4 mężczyzn w wieku od 22 do 77 lat. Wśród nich jest jeden mieszkaniec Krakowa, trzy osoby z powiatu brzeskiego, po dwóch mieszkańców powiatów: dąbrowskiego, wielickiego, wadowickiego, a także po 1 osobie z powiatów suskiego i myślenickiego. Trzy osoby przebywają w szpitalu.

W dotychczasowych zestawieniach WSSE była wskazywana jedna osoba, którą wskazywała też inspekcja z innego województwa. Dlatego ten przypadek został usunięty z raportu dla Małopolski – informują pracownicy Biura Wojewody.

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą 93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Ponadto poinformowano o śmierci kolejnych pięciu zakażonych osób. Mowa o 41-letniej mieszkance powiatu wadowickiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 84-latku z Krakowa, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, 71-letnim mężczyźnie ze szpitala w Poznaniu, 77-latce ze szpitala w Bolesławcu i 59-latku ze szpitala w Polanicy-Zdroju.

 

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafika: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Małopolanie, u których COVID-19 ma lekki przebieg, będą wracać do zdrowia w tym hotelu. Za pobyt płaci NFZ

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.