Sądecczyzna: w weekend utrudnienia na drogach przez Małopolski Wyścig Górski

Zaledwie w ubiegłym tygodniu sądeckie drogi gościły kolarzy rywalizujących w Wyścigu „Solidarności i Olimpijczyków”, a już jutro i w niedzielę kolejni ścigający się cykliści przemkną przez nasz region. W związku z 58. Małopolskim Wyścigiem Górskim, kierowcy muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Choć tradycyjnie Małopolski Wyścig Górski odbywa się w czerwcu, tym razem ze względu na epidemię koronawirusa przeniesiony został na drugą połowę września. W rywalizacji bierze udział 25 kolarskich ekip z Polski, ale również i z Holandii, Włoch, Belgii, czy Kazachstanu.

Przez nasz region sportowcy przejadą w sobotę i w niedzielę (19 i 20 września) w ramach drugiego i trzeciego etapu wyścigu.

– Trasa trzeciego etapu prowadzić będzie tak jak w latach ubiegłych z Chochołowa (Chochołowskie Termy) na Przehybę. Peleton przejedzie przez Stary Sącz, Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę i Gaboń. Dekoracja zwycięzców odbędzie się w Starym Sączu – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Policjanci informują o następujących utrudnieniach, z którymi będą musieli liczyć się kierowcy na sądeckich drogach:

19 wrzesień (sobota) – drugi etap 58. Małopolskiego Wyścigu Górskiego (Niepołomice – Nowy Targ).

Peleton przemieści się przez teren powiatu nowosądeckiego w miejscowości Zabrzeż.

Utrudnień w ruchu na wymienionym odcinku można spodziewać się w godz. 15:30-16:30.

20 wrzesień (niedziela) – trzeci etap 58. Małopolskiego Wyścigu Górskiego (Termy Chochołów – Przehyba).

Peleton przemieści się przez teren powiatu nowosądeckiego przez miejscowości Zabrzeż, Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszana, Olszanka, Naszacowice, Podegrodzie, Stadła, Brzezna, Sary Sącz, Moszczenica Wyżna, Przysietnica, Moszczenica Wyżna, Skrudzina i Przehyba.

Utrudnień w ruchu na wymienionym odcinku można spodziewać się w godz. 12:30-14:30.

fot. ilustr. pixabay

Kolarze przemknęli przez Sądecczyznę. Walczą o zwycięstwo w 31. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.