Sądecczyzna. W Sylwestra 18-latek próbował zabić dwie osoby, potem potrącił policjanta samochodem [FILM]

Sądecczyzna. W Sylwestra 18-latek próbował zabić dwie osoby, potem potrącił policjanta samochodem [FILM]

Usiłowanie zabójstwa, 18-latek, Sylwester

Tuż przed południem 31 grudnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że do sądeckiego szpitala zostali przywiezieni dwaj 20-latkowie z ranami kłutymi zagrażającymi ich życiu. Policjanci ustalili, że ranni brali udział w spotkaniu w jednej z sądeckich miejscowości. Tam doszło do awantury, a finalnie do ataku ,,ostrym narzędziem”.

Komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu informuje, że w trakcie pracy nad tą sprawą funkcjonariusze zdobyli i przeanalizowali wiele informacji, dzięki którym udało ustalić się przebieg zdarzenia i wytypować podejrzewanego.

– Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. 5 stycznia br. w wyniku działań podjętych przez sądeckich policjantów, młody mężczyzna został zatrzymany na terenie Nowego Sącza. Materiał dowodowy zebrany przez sądeckich kryminalnych pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób – wyjaśnia komisarz Justyna Basiaga.

Dodatkowo 18-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Mężczyzna, aby uniknąć zatrzymania, swoim samochodem potrącił policjanta, który pracował nad tą sprawą.

– Na szczęście funkcjonariusz nie doznał poważnych obrażeń. 7 stycznia br. decyzją sądu mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara od 8 do 25 lat więzienia albo dożywocie – dodaje komisarz Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Czytaj także: To nie koniec sprawy śmierci Angeliki. Karol F. nie zgadza się z wyrokiem…

Fot. KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook