Sądecczyzna: uwaga na mgłę!

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu ostrzega przed silną mgłą, która pojawi się dziś w nocy. Należy zachować szczególną ostrożność na drogach, ponieważ widoczność będzie znacznie ograniczona.

Jak przewiduje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, mgła pojawi się na sporym obszarze naszego województwa.

Zjawisko potrwa od dzisiejszego wieczora, aż do jutrzejszego poranka. Mgła może utrzymywać się nawet do godziny 10.

Widoczność będzie ograniczona do 100 metrów. Zaleca się więc zachowanie ostrożności, zwłaszcza na drogach.

Kierowcy powinni pamiętać o włączeniu świateł przeciwmgłowych, oczywiście wraz ze światłami mijania. Natomiast złym pomysłem byłoby uruchomienie świateł drogowych, czyli tak zwanych długich. Wtedy widoczność spadnie praktycznie do zera, a kierowca zobaczy przed sobą tylko białą “ścianę”.

Piesi również powinni być szczególnie uważni. Należy poruszać się wyłącznie chodnikiem, lub w przypadku jego braku – poboczem i nie przechodzić przez jezdnię w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Ważne jest także zadbanie o odpowiedni ubiór, który będzie widoczny dla kierowców i noszenie odblasków. Warto mieć ze sobą małą latarkę, ale trzeba pamiętać, by nie kierować strumienia światła w stronę przejeżdżających samochodów.

W okresie jesiennym silna mgła może występować dość często, dzisiejszy poranek jest tego świetnym przykładem.

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.