Przed Sandecją derbowy mecz przyjaźni

Przed Sandecją derbowy mecz przyjaźni

Jutro (Ekstraklasa, 13 kolejka) Sandecja Nowy Sącz zmierzy się w derbach Małopolski z Cracovią Kraków. Spotkanie określane jest jako mecz przyjaźni, bo kibice rywalizujących drużyn mają piłkarską sztamę.

Sandecja po minionej kolejce ma spory niedosyt. Remis (2-2) na wyjeździe z Piastem Gliwice był bardzo szczęśliwy dla gospodarzy, bowiem podopieczni Waldemara Fornalika do wyrównania doprowadzili dopiero w doliczonym czasie gry. Sądeczanie zajmując miejsce w środkowej strefie tabeli mają o sześć punktów więcej od swojego najbliższego rywala. Cracovia była w sporym dołku od dłuższego czasu, nie potrafiła osiągnąć ligowego zwycięstwa w dziewięciu kolejnych meczach. Jednak w minionej kolejce podopieczni Michała Probierza przerwali fatalną serię efektownie zwyciężając Pogoń Szczecin 3-0.

Jutro (sobota 21 października) Sandecja na boisku w Niecieczy wystąpi w roli gospodarza (godz. 15:30). Trudno wskazać faworyta tego pojedynku, kibice obu drużyn przyjaźnią się, ale na boisku można spodziewać się zaciętej walki.

Przypuszczalny skład Sandecji: Gliwa – Kuban (Basta), Kraczunow, Piter-Bucko, Mraz (Brzyski) – Dudzic, Trochim, Cetnarowski (Kasprzak), Baran, Danek – Kolev (Piszczek).

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama