Sądecczyzna: są pieniądze na sport i rekreację

Powstaną boiska wielofunkcyjne, sale gimnastyczne, hale sportowe i infrastruktura lekkoatletyczna. Kilkanaście gmin z naszego regionu w tym Gmina Kamionka Wielka, Korzenna, Łącko  i Stary Sącz otrzymały dofinansowanie do budowy i modernizacji obiektów sportowych. Zostało ono przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

wsb3

Pieniądze mają być przeznaczone na przebudowę lub remont istniejących już obiektów sportowych, w tym przede wszystkim na rozwój szkolnej infrastruktury sportowej przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wf, a także służącej lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania wolnego czasu. Część środków przeznaczona zostanie również na rozwój  infrastruktury lekkoatletycznej.

Powstałe w wyniku dofinansowania obiekty będą ogólnodostępne, a dostęp do nich będzie bezpłatny.

Lista  instytucji, które otrzymały dofinansowanie:

 • Gmina Kamionka Wielka - budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jamnicy oraz remont kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kamionce Wielkiej. Dofinansowanie w wysokości 969 000 zł.
 • Gmina Korzenna - budowa hali sportowej przy Zespole Szkół w Korzennej. Dofinansowanie w wysokości 4 000 000 zł.
 • Gmina Łącko - budowa boiska wielofunkcyjnego, boiska do piłki ręcznej oraz boiska do siatkówki, siłowni zewnętrznej, bieżni prostej dwutorowej i skoczni do skoku w dal przy zespole Szkolno - Gimnazjalnym w Łącku. Dofinansowanie w wysokości 871 900 zł.
 • Gmina Podegrodzie - budowa boisk wielofunkcyjnych przy SP Olszana i SP Gostwica oraz dwunastu siłowni zewnętrznych na terenie Gminy Podegrodzie. Dofinansowanie w wysokości 725 000 zł.
 • Gmina Stary Sącz - budowa dwóch sal gimnastycznych przy Szkołach Podstawowych w Gaboniu i Moszczenicy Niżnej. Dofinansowanie w wysokości 2 265 500 zł.
 • Gmina Gorlice - budowa hali sportowej przy Zespole Szkół w Kobylance. Dofinansowanie w wysokości 3 495 800 zł.
 • Miasto Gorlice - poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej przy pięciu Miejskich Zespołach Szkół w Gorlicach. Dofinansowanie w wysokości 296 700 zł.
 • Gmina Łużna - budowa boiska wielofunkcyjnego do piłki nożnej i skoczni do skoku w dal przy Zespole Szkolno Podstawowym w Woli Łużanśkiej i Zespole Szkół w Łużnej. Dofinansowanie w wysokości 2 278 200 zł.
 • Gmina Moszczenica - budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym w Staszówce. Dofinansowanie w wysokości 1 734 000 zł.
 • Gmina Mszana Dolna - budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem i infrastrukturą techniczną przy ZSiP nr 2 w Mszanie Górnej. Dofinansowanie w wysokości 1 964 200 zł.
 • Gmina Limanowa - budowa wielofunkcyjnych boisk o nawierzchni z trawy syntetycznej przy ZS w Mordarce i Pasierbcu oraz SP w Kłodnem. Dofinansowanie w wysokości 659 700 zł.
 • Gmina Kamienica - budowa hali sportowej w Kamienicy. Dofinansowanie w wysokości 3 999 800 zł.

fot. pixabay.com

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.