Gaboń, Moszczenica: są pieniądze na nowe sale gimnastyczne

– To nie tylko rysunek. Wiem, że to wasze marzenie – tak o nowych salach gimnastycznych, które powstaną w Gaboniu i Moszczenicy mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. Do realizacji tego marzenia jest już coraz bliżej. Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje budowę sal gimnastycznych w Gaboniu i Moszczenicy kwotą 2 265 500 zł.

To połowa potrzebnych pieniędzy na sale, które będą kosztować około 4,5 mln zł. W obydwu przypadkach są już pozwolenia na budowę. O potrzebie budowy sal gimnastycznych w Gaboniu i Moszczenicy mówiło się już od dawna. Pieniądze pochodzą z ministerialnego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a konkretnie z Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej, czyli jednego z czterech komponentów tego funduszu.

 – To nie tylko rysunekWiem, że to wasze marzenie. Mamy dokumentację i robimy wszystko, by obecni szóstoklasiści zdążyli jeszcze skorzystać z sali gimnastycznej – mówił podczas jubileuszu 10-lecia nadania SP w Moszczenicy im. księdza pułkownika Tadeusza Dłubacza.

Transza dotacji podzielona jest na trzy części. Największa 1 mln 400 tys. przewidywana jest na przyszły rok, a ostatnia na rok 2019.

Fot. UM Stary Sącz. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.