Sądecczyzna: Cztery pożary jednego dnia

Sądecczyzna: Cztery pożary jednego dnia

Nowy Sącz, Rytro, Wielogłowy. Wczoraj, czyli 25 kwietnia, sądeccy strażacy dostali wezwania aż do czterech pożarów, w tym dwóch w naszym mieście. Tę czarną serię zapoczątkowało zapalenie się urządzenia elektrycznego w budynku mieszkalnym w Olszanie, do którego doszło po południu 24 kwietnia.

Nowy Sącz

Około godziny 13.30  strażacy dostali wezwanie do pożaru mieszkania w bloku  przy ul. Hubala. W wyniku prac  remontowych zapaliła się łazienka w mieszkaniu na piątym piętrze.

Z kolei około godziny 15 – tej, zastępy strażackie zadysponowane zostały do gaszenia pożaru, który powstał w kuchni  budynku wielorodzinnego przy ul. Żywieckiej.  Na szczęście,  został on ugaszony przed przybyciem strażaków.

Rytro

Około godziny 18.05 ekipa strażacka z Nowego Sącza oraz Rytra została wezwana do  pożaru, który powstał w kotłowni budynku mieszkalnego. Poszkodowanej osobie udzielono na miejscu kwalifikowanej pomocy medycznej, a następnie przetransportowano ją do szpitala.

Wielogłowy

Natomiast o godzinie 20.30 nowosądeccy strażacy dostali wezwanie do pożaru pokoju w budynku mieszkalnym w Wielogłowach. Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych domownicy przystąpili do akcji gaszenia, dlatego ekipa ratunkowa  dogasiła jedynie  miejsce zdarzenia oraz usunęła na zewnątrz tlące się elementy. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

fot. KM PSP Nowy Sącz, pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.