Podrożeją bilety MPK w Nowym Sączu i gminach ościennych

Podrożeją bilety MPK w Nowym Sączu i gminach ościennych

Choć dyskusja była burzliwa i wydawało się, że radni klubu Platformy Obywatelskiej nie poprą proponowanych podwyżek cen biletów, ostatecznie jednak argumenty prezydenta Nowaka przekonały radnych PO i Rada Miasta na wczorajszej sesji przegłosowała planowane zmiany.

Wejdą one w życie od 1 czerwca tego roku. Do 2,80 zł rośnie cena biletu jednorazowego w strefie „0”, znikną bilety 10 i 15-dniowe na okaziciela, półroczne, roczne oraz 10-miesięczne. Zmiany obejmą również ceny biletów miesięcznych dla uczniów z Nowego Sącza, dojeżdżających do szkół w innych gminach. Uczniowie zamiast dotychczasowych 49 zł zapłacą 22,75 zł.

Wszystkie powyższe zmiany obowiązywać będą również na terenie gmin Stary Sącz, Nawojowa, Kamionka Wielka i Podegrodzie, które porozumiały się z Nowym Sączem w sprawie wspólnych przewozów.

Podwyżki cen biletów, które wciąż są na najniższym poziomie w  stosunku do innych miast Polski, związane są min. ze wzrostem kosztów funkcjonowania MPK (ubezpieczenia, wzrost ceny mediów, kosztów osobowych spowodowanych ustawowym wzrostem płacy minimalnej), a także koniecznością nowych inwestycji w tym przede wszystkim zakupu nowoczesnych autobusów i remontu dworca MPK przy ul. Kolejowej. Podwyżki mają także przyczynić się do  wprowadzenia bezpłatnych przejazdów MPK dla seniorów i podniesienia płac kierowców MPK.

fot. dts24

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.