Sądecczyzna. Kilka miejscowości bez prądu. Problemy w ryterskim ośrodku zdrowia

Sądecczyzna. Kilka miejscowości bez prądu. Problemy w ryterskim ośrodku zdrowia

Sądecczyzna, awaria prądu, śnieżyca

Przez silny wiatr i śnieżyce w powiecie nowosądeckim kilka stacji transformatorowych zostało uszkodzonych. Niektóre miejscowości nie będą miały prądu do jutra, nawet do godziny 15:00. Co chwilę spływają nowe zgłoszenia o awariach.

Przerwy w dostawie prądu odnotowano w miejscowościach: Polany, Berest, Piorunka, Czyrna, Żegiestów. Tam awarie zostaną usunięte prawdopodobnie dzisiaj do godziny 22:00. Natomiast w miejscowości Sucha Struga (dzielnice Makowica i Kretówki) przywracanie energii elektrycznej może potrwać nawet do jutra do południa, a w Piwnicznej-Zdroju (dzielnica Podbukowiec) – do godziny 15:00.

Przez wzgląd na brak prądu mogą występować utrudnienia w świadczeniach usług opieki całodobowej, w tym pierwszej pomocy przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rytrze ,,Telmed”. Nie ma możliwości wykonywania chociażby badania EKG, czy wprowadzenia pacjenta do systemu. Placówka jest pozbawiona prądu.

AKTUALIZACJA: W godzinach wieczornych energia elektryczna powróciła do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Telmed”, awaria została usunięta. Funkcjonuje już także bezpośredni kontakt telefoniczny do placówki. Przez dłuższą chwilę był niedostępny wskutek awarii.

Czytaj także: Pilne! Przez trudne warunki pogodowe zamknięto odcinek drogi Berest-Mochnaczka Wyżna

Share on twitter
Share on facebook