Sądecczyzna. Flagi opuszczono do połowy, zawyła strażacka syrena

OSP Czernikowo, minuta dla strażaków tragicznie zmarłych, powiat nowosądecki, limanowski, gorlicki. OSP Rytro

Równo o godzinie 10.00 w jednostkach OSP i PSP uruchomiono sygnał syreny strażackiej. Godzina nie była przypadkowa. Wówczas w Czernikowie rozpoczął się pogrzeb druhny Eweliny Marchlewskiej, która zginęła, jadąc na akcję gaśniczą. 

Jak już informowaliśmy, do tragicznego zdarzenia doszło 2 grudnia w Czernikowie (pow. toruński, woj. kujawsko-pomorskie). O świcie na drodze krajowej nr 10 samochód Ochotniczej Straży Pożarnej z tej miejscowości, jadąc alarmowo do pożaru, zderzył się z autem ciężarowym. Dwoje  strażaków zginęło, trzech zostało rannych.

Dzisiaj w Czernikowie w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła odbyły się uroczystości pogrzebowe 29-letniej Eweliny, strażaczki, pielęgniarki i ratowniczki medycznej. Kiedy rozpoczął się jej pogrzeb, w całej Polsce, jak i również w naszym regionie strażacy w swoich jednostkach uruchomili syrenę strażacką.

OSP Czernikowo, minuta dla strażaków tragicznie zmarłych, powiat nowosądecki, limanowski, gorlicki

,,O godzinie 10:00 zawyły syreny, a flagi przewiązane kirem opuszczone zostały do połowy masztu. W dzień pogrzebu oddajemy hołd zmarłej druhnie z OSP Czernikowo Ewelinie Marchlewskiej. Cześć Jej pamięci” – napisali strażacy OSP Rytro.

OSP Czernikowo, minuta dla strażaków tragicznie zmarłych, powiat nowosądecki, limanowski, gorlicki. OSP Rytro

W środę 8 grudnia odbędzie się pogrzeb druha Jana Zdzisława Kwiatkowskiego z OSP Czernikowo, który również zginął w wypadku. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.30 od modlitwy różańcowej i Mszy Świętej żałobnej w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Czernikowie. O tragicznym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Fot. OSP Lipie, OSP Ptaszkowa, OSP Rytro
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.