Kierowcy, noga z gazu! Trudne warunki na drogach

OSP Łososina Górna, wypadek

Na drogach regionu panują trudne warunki. W niektórych miejscach zalega śnieg na jezdni. Paradoksalnie, jak poinformował naszą redakcję st. bryg. Paweł Motyka – zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu, w powiecie nowosądeckim nie ma dzisiaj niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W powiecie limanowskim doszło do czołówki.

Około godzinie 8.20 strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Niskowa ruszyli na pomoc do Trzetrzewiny, gdzie naczepa samochodu ciężarowego przy wjeździe na posesję osunęła się do pobliskiego rowu. Pojazdem przewożono 180 świń.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o przewróconej ciężarówce w Trzetrzewinie, która przewoziła prosiaki. Na miejscu okazało się, iż samochód nie wywrócił się. Przy skręcaniu naczepa pochyliła się do rowu. Zdarzenie miało miejsce blisko ubojni, czyli miejsca docelowego, więc pracownicy sami zorganizowali sobie przeładunek świń – wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu.

Za pomocą podnośnika zabezpieczono naczepę i wówczas przeładowano zwierzęta do innego pojazdu. Strażacy zajęli się neutralizacją płynów, które wyciekły z ciężarówki. Na miejscu była również policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Nikt nie został ranny podczas tego zdarzenia.

Czołówka w Limanowej

Około godziny 14.20 na ul. Starodworskiej w Limanowej doszło do zdarzenia czołowego Fiata z Toyotą. Kierująca Fiatem została ranna i trafiła do szpitala.

Na drodze panują trudne warunki, droga hamowania się wydłuża, łatwo też wpaść w poślizg. Kierowcy, noga z gazu!

Fot. PSP Nowy Sącz/
OSP Łososina Górna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.