Sądecczyzna. Dwie drogi powiatowe zostaną zamknięte

Sądecczyzna. Dwie drogi powiatowe zostaną zamknięte

Klęczany

W tym tygodniu dwie drogi powiatowe w naszym regionie zostaną zamknięte. Z powodu prowadzonych prac kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na trasie Czarny Potok – Szczereż oraz przy moście w Klęczanach.

Droga powiatowa nr 1543 K Czarny Potok – Szczereż jest przebudowywana. W najbliższy czwartek i piątek (21 i 22 grudnia) odcinek w miejscowości Szczereż zostanie zamknięty dla ruchu w godzinach 07:00-17:00. Mowa dokładnie o fragmencie w km 1+550 do 1+810. Kierowcy mogą korzystać z objazdu drogą powiatową nr 1542 K Łącko – Naszacowice i drogami gminnymi.

W związku z zamknięciem nastąpią zmiany na trasie autobusu nowosądeckiej komunikacji miejskiej. Pojazdy linii nr 33 będą kursowały bezpośrednio do Łącka, pomijając przejazd wahadłowy do Szczereża. Tym samym nie będą obsługiwane przystanki: Czarny Potok Jeżówka I, Szczereż – Świercze, Szczereż.

– W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych termin zamknięcia drogi może ulec zmianie – zaznaczają przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

W czwartek, 22 grudnia, zamknięty zostanie też fragment drogi powiatowej nr 1553 K Limanowa – Chełmiec. Na moście w Klęczanach wykonywana będzie nowa nawierzchnia bitumiczna. Według planu roboty potrwają od godziny 8:00 do 13:00. W tym czasie nieprzejezdny będzie odcinek o długości około 150 metrów.

W tym przypadku objazd, z jakiego należy skorzystać, prowadzi drogami krajowymi nr 28 i 75, powiatowymi: nr 1550 K Trzetrzewina – Krasne Potockie – Męcina i nr 1552 K Tęgoborze – Chomranice, a także gminnymi.

mapy: Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu

Czytaj też: Miał prawie 2 promile. Zatrzymał go inny kierowca

Reklama