Sądecczyzna: 10 rannych, 54 kolizje, a to wszystko w tydzień

Podczas tegorocznej akcji ,,Znicz”  trwającej od 27 października do 2 listopada, na Sądecczyźnie doszło do 54 kolizji drogowych i 9 wypadków, w których rannych zostało 10 osób.

wsb3

Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali osiem osób jadących pod wpływem alkoholu i jedną osobę, która prowadziła pojazd po spożyciu alkoholu.

Stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila, natomiast stan nietrzeźwości zachodzi gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila- wyjaśnia oficer prasowa KMP Nowy Sącz asp. dr Iwona Grzebyk- Dulak.

Rok wcześniej, doszło do takiej samej liczby kolizji drogowych, ale mniej było wypadków -tylko dwa. W 2016 roku, podczas akcji Znicz zatrzymano 11 osób jadących pod wpływem alkoholu.

W analogicznym okresie roku 2015, doszło do 4 wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych oraz do 31 kolizji drogowych, a policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących i 3 osoby, które prowadziły pojazd po użyciu alkoholu- informuje oficer prasowa.

Policja w ramach akcji Znicz będzie prowadzić wzmożone działania do niedzieli (5 listopada), po to, by wszyscy wrócili bezpiecznie do swoich domów. W tym roku nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających cmentarze czuwało niemal 900 funkcjonariuszy policji i strażnicy miejscy.

Fot: KMP Nowy Sącz

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]