Sądeccy policjanci z pomocą uchodźcom, także na granicy

Sądeccy policjanci z pomocą uchodźcom, także na granicy

policja, uchodźcy

Zbierają dary i pieniądze, pomagają przybyłym do naszego regionu, a niektórzy działają przy polsko-ukraińskiej granicy. Policjanci z Sądecczyzny zaangażowali się w pomoc obywatelom Ukrainy, uciekającym przed wojną.

W poniedziałek wieczorem (tj. 28 lutego br.) bezpieczne schronienie na Sądecczyźnie znalazła spora grupa mieszkańców Ukrainy, głównie kobiet i dzieci. W sprawnym dotarciu do ośrodka wypoczynkowego na terenie gminy Muszyna pomogli sądeccy policjanci ruchu drogowego, którzy eskortowali dwa autokary i busa z sąsiadami zza wschodniej granicy – informują funkcjonariusze.

Policjanci kontrolują dworce w naszym regionie, zabezpieczają przejazdy i są w kontakcie z zarządcami obiektów, w których ulokowano uchodźców. Ponadto część sądeckich mundurowych została oddelegowana do działań przy granicy polsko-ukraińskiej. Wraz z innymi policjantami z Małopolski dbają o bezpieczeństwo i pomagają miejscowym służbom. Ponadto służbowym autokarem Policji z Sądecczyzny przewożeni są obywatele Ukrainy z przejść granicznych do miejsc, w których uzyskają pomoc.

Funkcjonariusze i pracownicy z sądeckiej komendy zaangażowali się również w pomoc materialną – między innymi w akcję zorganizowaną wspólnie ze Stowarzyszeniem IPA Region Nowy Sącz (organizacja skupiająca funkcjonariuszy i emerytów służb policyjnych). Zbierana jest żywność i artykuły higieniczne. Ponadto Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KMP w Nowym Sączu koordynuje zbiórkę środków opatrunkowych i dezynfekujących dla służb ukraińskich.

– Również NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego zachęca do wpłat pieniężnych na specjalne konto bankowe. Zebrane środki finansowe zostaną przeznczone na zakup artykułów niezbędnych dla policjantów z Obwodu Lwowskiego – zaznaczają mundurowi.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Rząd zapłaci za zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy, ale nie w prywatnych domach

Reklama