Sądeccy artyści w Warszawie

Sądeccy artyści w Warszawie

7 lutego 2020 r. w Galerii Domu Kultury Stokłosy na warszawskim Ursynowie odbył się wernisaż wystawy „Z góry widać więcej – artyści Sądecczyzny na Ursynowie”.

Swoje prace zaprezentowało trzynastu artystów z Sądecczyzny: Krzysztof Bojarczuk z Nowego Sącza, Jarosław Czaja z Łukowicy, Urszula Gawron z Nowego Sącza, Wacław Jagielski z Nowego Sącza, Małgorzata Kosssakowska z Nowego Sącza, Krzysztof Kuliś z Nowego Sącza, Ignacy Kurowski ze Starego Sącza, Małgorzata Machnikowska-Machnik z Krynicy, Mariusz Obrzud z Obidzy, Sylwia Rams-Pikuła z Gołgowic, Krystyna Tomasiak z Muszyny, Janusz Tyrpak z Muszyny, Michał Załuski z Nowego Sącza.

Na wystawie można było zobaczyć  dwa dzieła każdego z nich: najbardziej reprezentatywne dla danego twórcy i o tematyce sądeckiej. Szczególne zainteresowanie budził obraz Małgorzaty Kossakowskiej przedstawiający wieże kościoła z Nowego Sącza odbijające się w wodzie. Prezentowane też były plakaty wydarzeń kulturalnych i artystycznych organizowanych na Sądecczyżnie.

Wśród zaproszonych gości był burmistrz Starego Sącza – Jacek Lelek, wiceburmistrz Ursynowa – Klaudiusz Ostrowski , prezes Klubu Przyjaciół Ziemi Sądeckiej –R afał Skębski oraz grupa przyjaciół „Almanachu Muszyny” z Warszawy i Muszyny.

Było to wydarzenie społeczne przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny przy współpracy Domu Kultury Stokłosy. Wsparcia udzielili: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Urząd Miejski w Starym Sączu, producent wody mineralnej „Piwniczanka”.

Wyborne wino zasponsorowała winnica „Na Paściej Górze” w Chełmcu k. Nowego Sącza.

 

https://www.dts24.pl/jesienny-festiwal-teatralny-opuszcza-nowy-sacz-impreza-przeprowadza-sie-do-starego-sacza/

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.