Co czuje człowiek w aucie, które dachuje? Sprawdź! Policja zaprasza na „jojko”

Co czuje człowiek w aucie, które dachuje? Sprawdź! Policja zaprasza na „jojko”

Jedni relacjonują że czuli się jakby ktoś wrzucił ich do wnętrza ogromnej pralki i odpalił program wirowania. Inni mówią, że było jak na rollercoasterze. Niemal wszyscy mają tę samą refleksję: gdyby nie pasy, byłoby  koszmarnie. Ten eksperyment może wyleczyć  każdego ryzykanta jeżdżącego bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W najbliższą środę, 21 września, funkcjonariusze sądeckiej drogówki organizują Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To międzynarodowa akcja (ROADPOL Safety Days), której celem jest urzeczywistnienie wizji  „ZERO” – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Jedną z atrakcji sądeckiej odsłony tego wydarzenia będzie udostepnienie wszystkim chętnym symulatora dachowania.

W środę od godziny 14. na parkingu przy rondzie Solidarności w Nowym Sączu, czyli na tak zwanym „jojku” dostępny będzie symulator zdarzeń drogowych. Taka symulacja dachowania pozwoli kierowcom w bezpieczny sposób przekonać się, co dzieje się z pojazdem i podróżnymi podczas wypadku.  Urządzenie udostępniamy dzięki uprzejmości Fundacji Pro Driver z Tarnowa – informuje kom. Justyna Basiaga, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

 

zdjęcia: Pro Driver

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama