Rytro. Wjechał pod pociąg i słono za to zapłaci

Rytro. Wjechał pod pociąg i słono za to zapłaci

Rytro, zderzenie samochodu z pociągiem

Zignorował czerwone światło i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Miał jednak sporo szczęścia – ani jemu, ani pasażerom nic się nie stało, choć auto, którym jechali, zderzyło się z pociągiem. Mieszkaniec Śląska został ukarany wysokim mandatem.

Jak pisaliśmy TUTAJ, do zdarzenia doszło w niedzielę (19 czerwca) około godziny 10:40 na przejeździe w Rytrze. Policjanci ustalili, że kierowca renault nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał na przejazd kolejowo-drogowy. O jego pojazd zahaczył pociąg osobowy relacji Piwniczna-Zdrój.

– Kierujący renaultem oraz maszynistka byli trzeźwi. Sprawca kolizji za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. złotych – informuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Mężczyzna to 37-letni mieszkaniec województwa śląskiego.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu relacjonują, że pociągiem podróżowało trzech pasażerów oraz dwie osoby z obsługi. Nikomu nic się nie stało. Ze zdarzenia cało wyszły też trzy osoby jadące samochodem. Strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Rytro zabezpieczyli teren, odłączyli akumulator w uszkodzonym aucie i zasypali sorbentem wyciekłe płyny eksploatacyjne.

fot. PSP w Nowym Sączu

Przejazdy kolejowe

Jak informują policjanci, każdego roku w Polsce na przejazdach kolejowo-drogowych dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Funkcjonariusze przypominają zasady, które pomogą uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Zapamiętaj 7 zasad ratujących życie:

1.  Żółta naklejka PLK – Naklejka jest umieszczona na tylnej części krzyża św. Andrzeja lub na napędzie rogatkowym. Na każdej z nich znajduje się indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. W przypadku unieruchomienia pojazdu na torach, kierowca dzwoni na numer alarmowy 112, zgłasza zagrożenie i podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazduOperator 112 dzwoni do ekspozytury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Ekspozytura wydaje polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów.

2.  Sygnalizator z migającymi światłami zakazuje wjazdu na przejazd! Zaczekaj, aż zgaśnie czerwone światło sygnalizatora. Otwierające się rogatki mogą ponownie się zamknąć, gdy kolejny pociąg najedzie na czujnik.

3.  Nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli nie możesz kontynuować jazdy!

4.  Wyłam rogatkę w przypadku utknięcia na przejeździe.

5.  Poczekaj, aż pociąg odjedzie na bezpieczną odległość! Zaczekaj, abyś mógł sprawdzić, czy po innym torze nie nadjeżdża kolejny pociąg.

6.  Zawsze pamiętaj o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności! Pociąg ma zawsze pierwszeństwo.

7.  Przed każdym przejazdem, nawet tym z rogatkami, należy zwolnić lub zatrzymać się i upewnić, że nie nadjeżdża pociąg!

Poniżej filmik kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”, prezentujący podstawowe zasady ratujące życie na przejeździe kolejowo-drogowym:

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.