Rytro. Trwają prace na stadionie. Obiekt będzie oświetlony i bardzo nowoczesny (zdjęcia + film)

Rytro. Trwają prace na stadionie. Obiekt będzie oświetlony i bardzo nowoczesny (zdjęcia + film)

Nowy Stadion, Rytro, budowa, prace, zdjęcia, film

Pod względem jakości będzie to jeden z dwóch tak nowoczesnych obiektów w Małopolsce. Na stadionie w Rytrze cały czas trwają prace. Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem, inwestycja zostanie ukończona za około trzy miesiące. Stadion będzie wzbogacony między innymi o sztuczną nawierzchnię oraz ledowe oświetlenie.

Projekt relacjonuje w rozmowie z naszą redakcją Piotr Padula z Urzędu Gminy Rytro, który jest inspektorem zajmującym się realizacją tej inwestycji.

– Przewidywalny termin ukończenia inwestycji to około 3 miesiące. Jedynym ograniczeniem mogą być niskie temperatury, które uniemożliwiają zachowanie narzuconego reżimu technologicznego (ułożenie sztucznej nawierzchni na shockpadzie jest możliwe w zasadzie powyżej 10 stopni Celsjusza). Tempo prac jest bardzo satysfakcjonujące. Firma, która wygrała przetarg realizuje go w tempie szybszym niż zakładaliśmy. Wartość inwestycji szacowana jest na około 3 miliony złotych. To będzie jeden z dwóch obiektów w Małopolsce o tym standardzie nawierzchni. Przygotowując założenia inwestycji wójt Gminy Rytro Jan Kotarba wraz z Przewodniczącym Rady Gminy zwrócili uwagę na długowieczność i bezobsługowość wybranych rozwiązań technicznych. Krótko mówiąc murawa ma zostać wykonana bardzo solidnie, z użyciem dobrych materiałów co wykluczy potrzebę remontu na długie lata – mówi Piotr Padula w rozmowie z portalem DTS24, po czym dodaje:

– Mówiąc o wysokiej jakości, która została wybrana, mówimy o najwyższym możliwym standardzie sztucznej trawy. Powstaje ona na maszynach podobnych do tych, które produkują dywany. Jest to trawa tkana. Ma najwyższą wytrzymałość potwierdzoną certyfikatami FIFA, nie kładzie się po intensywnym użytkowaniu. Nawet po 10 latach zachowuje parametry początkowe i utrzymuje się pionowo. Ważnym aspektem inwestycji jest bezkompromisowość. To co świadczy o przyszłej jakości jest niewidoczne pod trawą. Prawidłowo wykonany profil podbudowy zapewni długie lata funkcjonowania. Na całej powierzchni stadionu, a przypomnę, że jest to powierzchnia 8700 mkw, roboty ziemne polegają na usunięciu całości humusu oraz wymianie gruntów spoistych w warstwie podbudowy na kruszywa zapewniające olbrzymią przesiąkliwość wód opadowych. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli mecz będzie rozgrywany przy największej ulewie to nie ma możliwości, aby powstała choćby mała kałuża. Warto zauważyć iż od wykonawcy oczekiwana jest bardzo wysoka precyzja robót. Płaszczyzna stadionu zostanie również ułożona z tolerancją około jednego promila. Stadion będzie w pełni oświetlony, rozgrywanie meczów będzie możliwe w godzinach wieczornych – dodaje Piotr Padula z Urzędu Gminy Rytro.

Czytaj także: Z ostatniej chwili. Zapadła decyzja. Sądeccy strażacy wracają z Turcji. To, co zastali na miejscu mrozi krew w żyłach (zdjęcia)

Fot: DTS24

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama