Ryszard Nowak i jego sugestia dla DTS24: „Zalecałbym milczenie”

Ryszard Nowak i jego sugestia dla DTS24: „Zalecałbym milczenie”

Ryszard Nowak

Ryszard Nowak, kandydat na prezydenta Nowego Sącza, w przyjętym od dłuższego czasu stylu wykazał się aktywnością w mediach społecznościowych. Kojarzony ostatnio wyłącznie z mocnej krytyki, postanowił skomentować felieton opublikowany na portalu DTS24. Zaproponował milczenie.

– Skoro zacny DTS tak zatroskany o styl i jakość debaty wyborczej i jej formy, to powinien albo COŚ zaproponować, albo moderować albo wystawić cennik za swoje usługi albo milczeć. To ostatnie bym zalecał – napisał Ryszard Nowak.

A my w gwoli doprecyzowania wiedzy kandydata na prezydenta przekazujemy komentarz do przytoczonej przez Ryszarda Nowaka sugestii:
1. Portal DTS24 podąża za aktywnością osób publicznych (w tym kandydatów na prezydenta) a nie tym osobom tę aktywność organizuje. W tym roku odnotowaliśmy jedną jedyną aktywność Ryszarda Nowaka (konferencja prasowa) i rzecz jasna znalazła ona miejsce na łamach naszego portalu, o czym szerzej można przeczytać – TUTAJ.
2. Skomentowany felieton w ani jednym zdaniu nie dotyczy stylu i jakości debaty wyborczej oraz jej formy (jak twierdzi w swoim wpisie Ryszard Nowak) a stylu i przespanego czasu „kampanii wyborczej w Nowym Sączu”, która zdaniem autora felietonu ma wątpliwą jakość.
3. Trudno odnieść się do sformułowania Ryszarda Nowaka „wystawić cennik za swoje usługi”. Nie wiadomo co autor komentarza miał na myśli. Możemy jedynie przytoczyć wiedzę ogólnodostępną i przejrzystą dla wszystkich: cennik na portalu DTS24 dostępny jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – dla wszystkich zainteresowanych reklamodawców. Dziennikarze nie posiadają wiedzy (nie potrzebują jej w swojej pracy) w jakim wymiarze reklamodawca korzysta z oferty reklamowej.
4. Milczeć nie będziemy. W Nowym Sączu jest już jeden portal, który powstał, gdy Ryszard Nowak sprawował władzę w sądeckim ratuszu. Powstał po to, aby „urabiać” opinię publiczną po jego myśli. To tam kandydat na prezydenta może rozporządzać milczeniem i własną narracją. Natomiast my mamy wielu wartościowych Czytelników między innymi dlatego, że nie reagujemy na tego typu sugestie, bez względu na to od kogo pochodzą. I bardzo chcielibyśmy wreszcie zrelacjonować publiczną aktywność Ryszarda Nowaka (jako kandydata na prezydenta). Na obecną chwilę takiej aktywności zwyczajnie jednak nie ma.

Ps. Materiał, który sugestią milczenia zdecydował się skomentować Ryszard Nowak, można przeczytać tutaj: Nowy Sącz. Wstyd i żenada. Festiwal popier*lenia społecznego zamiast kampanii wyborczej [FELIETON]

Fot. DTS24

Reklama