Ruszyła machina pomocy. Trwają akcje i licytacje dla Gabrysi

Ruszyła machina pomocy. Trwają akcje i licytacje dla Gabrysi

Gabrysia Łukasik

Nieustannie rośnie kwota na koncie internetowej zbiórki dla Gabrysi Łukasik z Korzennej. Wciąż jednak brakuje sporej sumy, a termin kosztownej operacji serca 10-latki zbliża się wielkimi krokami. Mieszkańcy naszego regionu (i nie tylko oni) z ochotą włączyli się w różnego rodzaju akcje i licytacje.

Jak pisaliśmy TUTAJ, Gabrysia urodziła się z poważną, złożoną wadą serca – zespołem Ebsteina współistniejącym z łagodnym zwężeniem zastawkowym tętnicy płucnej. Dziewczynka rośnie i jej stan się pogarsza. Wkrótce jej serce może sobie nie poradzić. Szansę na normalne życie da jej operacja Można ją wykonać w Niemczech. 10-latka była już na konsultacji w Monachium. Lekarze stwierdzili, że operacja jest pilna i jej termin wyznaczyli na październik tego roku. Jest jednak pewien szkopuł – koszty znacznie przerastają możliwości finansowe rodziny Gabrysi.

Ruszyła internetowa zbiórka, którą można wesprzeć TUTAJ. Ponadto w specjalnej facebookowej grupie trwają licytacje, z których środki przeznaczone zostaną na operację małej mieszkanki Korzennej. Niemal każdy znajdzie tam coś dla siebie – vouchery na różnego rodzaju usługi i atrakcje, rękodzieło i wiele wiele innych ofert dostępnych – TUTAJ.

Akcje charytatywne

Wyjątkową akcję organizuje także pizzeria Luka w Korzennej. Już jutro, 30 września, można zrobić coś dobrego… jedząc.

,,Cały utarg z tego dnia przekażemy rodzicom dziewczynki. Po zakończeniu dnia udostępnimy na naszym fanpejdżu na FB zdjęcie z raportu dobowego, abyście mogli wiedzieć ile dzięki Waszemu dobremu sercu udało się uzbierać” – zapowiadają właściciele lokalu.

Jednak to nie wszystko. Jutro w Korzennej ma miejsce jeszcze jedna akcja na rzecz Gabrysi. Na stadionie ULKS od godziny 15:00 do 19:00 czekać będzie sporo atrakcji dla dzieci: dmuchańce, malowanie twarzy, balonowe ZOO, elektryczne samochodziki, gry i zabawy, a także pokaz strażacki w wykonaniu druhów OSP Korzenna Centrum. Piknik organizowany jest przez ,,BabyFun – Animacje dla dzieci”, a wszystkie zebrane podczas wydarzenia środki trafią do Gabrysi.

Pomoc rusza też w okolicznych parafiach. W niedzielę, 11 września, obędzie się zbiórka w kościele w Korzennej.

Strażacki challenge

Ponadto, jak już pisaliśmy, strażacy z OSP Korzenna rozpoczęli challenge, który zachęca do fizycznej aktywności i wpłat na rzecz 10-latki. Jednostki biorą w nim udział, pomagają finansowo i nominują kolejne OSP i inne organizacje, aby zbiórka ,,szła” dalej.

,,Challenge polega na wykonaniu jakiejkolwiek czynności fizycznej (przysiady, pompki, rozwinięcie węży…) ale najważniejsze w tym wszystkim jest zebranie pieniążków oraz nominowanie kolejnych organizacji” – wyjaśniają korzeńscy strażacy.

OSP Korzenna

OSP Korzenna Centrum

OSP Sułków

fot. archiwum rodziny Łukasik

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.