Ruszył kolejny przetarg na projekt obwodnicy Piwnicznej

Wczoraj (23 kwietnia) ogłoszony został przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy obwodnicy Piwnicznej. Poprzedni został unieważniony 5 marca, ponieważ najniższa oferowana cena przewyższała tę zamierzoną. Nowa trasa ma wpisać się w drogę krajową nr 87 i ominąć centrum miasta. Zakłada się, że jej długość wyniesie około 2,5 kilometra.

Renault2

- Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie minimum trzech wariantów obwodnicy, z przebiegiem zarówno po wschodniej i zachodniej stronie miasta. Przynajmniej jeden z wariantów powinien być wytyczony tak, by nie było konieczności budowy tunelu - wyjaśnia Iwona Mikrut-Purchla z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oprócz drogi trzeba zaprojektować przebudowę istniejących skrzyżowań, które znajdą się na początku i końcu obwodnicy, a także odwodnienie, oświetlenie, infrastrukturę techniczną, zjazdy i inne niezbędne elementy.

Wykonawca musi uzyskać wszystkie wymagane decyzje, pozwolenia, uzgodnienia i opinie, a w ramach dokumentacji przygotować ,,Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla co najmniej trzech przebiegów obwodnicy oraz Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami koncepcji programowej  (szczegółowe rozwiązania techniczne wraz z dokumentacją geologiczno-inżynierską) dla wariantów wskazanych w decyzji środowiskowej".

Oferty można składać do 23 maja.

fot. GDDKiA

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.