Ledwo stał na nogach, ale wsiadł do samochodu i odjechał. Miał prawie 4 promile

W okresie wielkanocnym w powiecie nowosądeckim policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W wielu przypadkach dawka ta jest śmiertelna. Jadących na podwójnym gazie czeka sprawa w sądzie, a potem długoletnie oczekiwanie na możliwość przystąpienia do egzaminu uprawniającego do prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

wsb3

Te święta na drogach w rejonie pod względem bezpieczeństwa były podobne do ubiegłorocznych. Z analizy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wynika, że w okresie od 19 do 22 kwietnia 2019 roku na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których poszkodowanych zostało pięć osób.

- Ponadto funkcjonariusze odnotowali 20 kolizji. Z kolei podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych (30.03-02.04.2018 roku) doszło do 6 wypadków, w wyniku których rannych zostało siedem osób. W tym czasie odnotowano również 17 kolizji - informuje Aneta Izworska z zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Fot. ilustr. pixabay

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.