Ruszają kontrole na stokach. W akcji policjanci na nartach

Ruszają kontrole na stokach. W akcji policjanci na nartach

bezpieczeństwo na stoku, Kręci mnie bezpieczeństwo, Krynica-Zdrój

Na sądeckich stokach pojawili się policjanci. Patroli funkcjonariuszy na nartach możemy się spodziewać do końca sezonu zimowego. Mundurowi dbają, aby fani zimowego szaleństwa korzystali ze stoków bezpiecznie i trzeźwo.

Warunki sprzyjające narciarzom i snowboardzistom przyciągnęły tłumy na krynickie stoki i właśnie tam pojawili się funkcjonariusze na nartach. Wszystko w ramach rozpoczętej akcji informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

,,17 grudnia na jednym ze stoków narciarskich w Krynicy-Zdroju służbę na nartach pełnili funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju oraz Komisariatu Policji w Starym Sączu. Rolą policyjnych narciarzy jest przede wszystkim ochrona zdrowia i życia osób korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich” – informuje komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Policjantka podkreśla, że mundurowi zwracają szczególną uwagę i wyciągają konsekwencje wobec osób szusujących w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, ponieważ takie osoby stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników stoku. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy uczestnicy zimowej zabawy przestrzegają regulaminu, a dzieci i młodzież do 16-go roku życia korzystają z obowiązkowych kasków ochronnych.

,,Podczas sobotnich działań w rejon krynickiego stoku zostali skierowani również policjanci prewencji, których zadaniem było m.in. zapobieganie bójkom, uszkodzeniu mienia czy kradzieżom sprzętu narciarskiego. Podobne kontrole i służby patroli narciarskich na sądeckich stokach będą kontynuowane w sezonie zimowym” – dodaje komisarz Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Czytaj także: Rytro. Nie żyje 43-letni mężczyzna. Został znaleziony martwy na posesji

Fot. KMP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook