Rusza seria inwestycji w wioskach gminy Stary Sącz

Rusza seria inwestycji w wioskach gminy Stary Sącz

projekt przedszkola w Przysietnicy

Wkrótce w gminie Stary Sącz rozpoczną się kolejne inwestycje. Powstaną dwa nowe przedszkola, miasteczko rowerowe i przebudowane zostanie boisko sportowe.

Jak informuje Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza, za niedługo podpisane zostaną umowy z wykonawcami przedszkoli w Moszczenicy Niżnej i Przysietnicy. W pierwszej z tych miejscowości powstanie nowy budynek, a koszt prac wyniesie 2,14 mln zł. Natomiast w Przysietnicy wykonana zostanie przebudowa i nadbudowa wraz ze zmianą użytkowania budynku sklepu, który znajduje się obok nowej biblioteki.

– To bardzo dogodne miejsce, w centrum Przysietnicy, przy drodze powiatowej i z bardzo dużym parkingiem – zaznacza burmistrz Lelek.

Koszt prac, które planowane są w Przysietnicy, to niemal 1,7 mln zł. Pieniądze na budowę obu przedszkoli pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zakończył się także przetarg na budowę miasteczka ruchu drogowego w Barcicach. Powstanie ono w obrębie przystani rowerowej, a koszt jego budowy to 483 tys zł. Lada moment ruszy także przebudowa boiska sportowego w Gołkowicach Górnych przy szkole podstawowej. Prace te pochłoną 412 tys. zł.

fot. UM Stary Sącz

Czytaj też: Poszukiwania i dwa ciała. Wciąż trwa identyfikacja jednego z nich

Reklama