Każdy czytelnik jest ważny! Warsztaty z twórcami książek dla najmłodszych

Każdy czytelnik jest ważny! Warsztaty z twórcami książek dla najmłodszych

warsztaty

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej organizuje warsztaty z twórcami książek. W dniach 17 i 24 września w Pałacu Młodzieży dzieci będą mogły wziąć udział w spotkaniach z ilustratorami i autorami.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu ,,Różne strony książki’’. Ma on za zadanie przybliżyć młodym czytelnikom nowatorskie formy wydawnicze, a także zachęcić do podejmowania samodzielnych i przemyślanych wyborów literackich.
– Chcielibyśmy, żeby najmłodsi czytelnicy nie kojarzyli książek wyłącznie z zapisanymi stronami. Książki mogą być wyrazem wielkiej kreatywności – komiksy, pop-up’y, książki dotykowe czy leporello. Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom i spotkaniom z twórcami dzieci odkryją ile niespodzianek może na nich czekać w świecie literatury – opowiadają organizatorzy.
Już w ten piątek, 17 września,  dzieci z klas IV-VI będą miały możliwość uczestniczenia w warsztatach, które poprowadzą Patrycja Zalejska i Kirył Konowałow, czyli twórcy „Kołobajek” – książek dotykowych dla dzieci. Są one przeznaczone szczególnie, ale nie wyłącznie, dla osób z dysfunkcją wzroku, które dzięki takim książkom mogą poznawać przygody bohaterów literackich także poprzez zmysł dotyku. Z pewnością będzie to dla młodych czytelników niezwykła możliwość zobaczenia artystów przy pracy, poznania ich warsztatu twórczego i przede wszystkim stworzenia własnej, unikatowej ilustracji. Natomiast 24 września dzieci oraz młodzież dostaną możliwość stworzenia ilustracji przestrzennej. Wszystko to odbędzie się pod okiem Magdaleny Plich, która pokaże jak tworzyć obrazki pop-up.
Z prac powstałych na obydwu warsztatach zostanie utworzona specjalna wystawa dziecięcej twórczości, która dostępna będzie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (ul. Lwowska 21).
Na zajęcia obowiązują  zapisy.  Ilość miejsc jest ograniczona.
Więcej szczegółowych informacji można otrzymać bezpośrednio w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży  oraz pod numerem telefonu 18 441-37-10 wew. 41.
foto. Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu
warsztaty
Zobacz również:

 

Share on twitter
Share on facebook