Znowu kwitną żonkile, czyli „Pola Nadziei 2024” [FILM]

Znowu kwitną żonkile, czyli „Pola Nadziei 2024” [FILM]

Żonkilowa Kartka 2024

Tegoroczna edycja akcji „Pola Nadziei”, przeprowadzana przez Sądeckie Hospicjum, odbędzie się już w niedzielę 14 kwietnia. Szczegóły przekazano na specjalnej konferencji prasowej, podczas której również nagrodzono laureatów konkursu „Żonkilowa Kartka 2024”.

– Tegoroczna akcja, jak co roku jest pod tytułem: „Między ziemią, a niebem kwitną pola nadziei”. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominającym nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy w trudnym okresie. Wiosną kiedy kwitną żonkile, zbieramy fundusze na Sądeckie Hospicjum. Wręczamy więc te żonkile za datek, który będzie wrzucany do naszych puszek – wyjaśnił Mieczysław Kaczwiński.

Kiedy startuje akcja i gdzie będzie można wrzucać datki do puszek? – Tegoroczna akcja odbędzie się czternastego kwietnia, czyli w najbliższą niedzielę. Prowadzona będzie dzięki zgodzie Biskupa Tarnowskiego przy kościołach w Nowym Sączu, Świniarsku, Librantowej, Nawojowej, Porębie Małej, Siedlcach, Kamionce Wielkiej, Ptaszkowej, Przysietnicy, Królowej Górnej, Króżlowej, Podolu-Górowej i Marcinkowicach. Marcinkowice po raz pierwszy włączają się do tej akcji – wymienił dyrektor Sądeckiego Hospicjum.

Pola Nadziei 2024

Wręczono również nagrody laureatom konkursu „Żonkilowa Kartka 2024”. – To już po raz dziewiąty organizujemy ten konkurs dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. W konkursie brało udział 27 placówek, dostarczono 373 prace. Wykonano je różnymi technikami. Komisja wyłoniła pięciu finalistów. Kartki, które wygrały są obecnie w druku i będą rozdawane podczas niedzielnej akcji – powiedział Mieczysław Kaczwiński.

Film z konferencji prasowej poświęconej akcji „Pola Nadziei 2024”:

Film: Michał Śmierciak

Czytaj także: Wielka gratka dla pasjonatów sądeckiej historii [ZDJĘCIA]

Reklama