Ruchy kadrowe w Nowym Sączu. Sandecja czyści skład i pozyskuje napastnika

Ruchy kadrowe w Nowym Sączu. Sandecja czyści skład i pozyskuje napastnika

Dużo się dzieje w Sandecji. Klub poinformował o zakończeniu współpracy z ośmioma zawodnikami, których umowy i wypożyczenia wygasają z końcem czerwca. Jednocześnie szeregi drugoligowca zasilił wypożyczony z Górnika Zabrze napastnik Marcel Płocica, a PZPN opublikował oficjalny terminarz rozgrywek na sezon 2026/2027.

Zgodnie z komunikatem klubu, z dniem 30 czerwca 2026 roku wygasają kontrakty oraz umowy wypożyczeń sporej grupy piłkarzy. Sandecja zdecydowała, że nie przedłuży umów z trzema zawodnikami. Z zespołem żegnają się: obrońca Tomasz Nawotka (105 meczów i 3 gole w biało-czarnych barwach), pomocnik Kacper Talar (95 spotkań i 7 trafień) i słowacki bramkarz Martin Polaček, który 51 wystąpił dla Sączersów.

Z końcem czerwca dobiegają końca także okresy wypożyczeń czterech innych graczy, którzy wracają do swoich macierzystych klubów. Są to: Mateusz Jeleń, Piotr Kowalik, Aleksander Wołczek oraz Bartłomiej Juszczyk. Ponadto zielone światło na czasową zmianę barw klubowych otrzymał Leon Ziętek.

W kadrze pierwszego zespołu melduje się natomiast wracający z wypożyczenia Patryk Peciak. Arkadiusz Orzeł spędzi kolejny rok w trzecioligowej Mławiance Mława. Sandecja przedłużyła bowiem jego wypożyczenie na sezon 2026/2027, gwarantując sobie jednak opcję skrócenia tego transferu czasowego w zimowym okienku.

Młodzieżowy reprezentant kraju wzmacnia ofensywę

W miejsce odchodzących zawodników klub pozyskał nowego napastnika. Do zespołu dołączył Marcel Płocica, który został wypożyczony na rok z ekstraklasowego Górnika Zabrze. Przez ekspertów i media sportowe piłkarz ten bywa określany mianem „nowego Arkadiusza Milika”.

Urodzony w 2009 roku napastnik w minionym sezonie z powodzeniem rywalizował w seniorskiej piłce, zdobywając 8 bramek w 19 meczach dla trzecioligowych rezerw Górnika. Do tego dorobku dołożył 5 trafień w 12 spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów. Płocica to także regularny reprezentant Polski w kategoriach młodzieżowych, gdyż po występach w kadrach U-15 oraz U-16, otrzymuje powołania do reprezentacji U-17.

PZPN ogłasza terminarz. Znamy daty meczów

Ostatnim elementem środowych ogłoszeń jest opublikowany przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN ramowy terminarz Betclic 2. Ligi na sezon 2026/2027.

Inauguracja rozgrywek (1. kolejka) została zaplanowana na weekend 18-19 lipca. Runda jesienna będzie wyjątkowo długa i intensywna, bowiem zespoły rozegrają aż 19 kolejek, a ostatnia seria spotkań w tym roku kalendarzowym odbędzie się 28-29 listopada. W tym okresie kibiców czekają tylko dwa terminy środowe (3. kolejka w dniach 29-30 lipca oraz 6. kolejka w dniach 19-20 sierpnia). W terminarzu uwzględniono też rundę wstępną Pucharu Polski, którą zaplanowano na 5-6 sierpnia.

Po przerwie zimowej walka o punkty wznowiona zostanie 27-28 lutego 2027 roku. Sezon zasadniczy (łącznie 34 kolejki) zakończy się w weekend 29-30 maja 2027 roku. Mecze barażowe o awans zostaną rozegrane 2 i 6 czerwca 2027 roku. Runda wiosenna zostanie przeprowadzona w całości w terminach weekendowych.

Czytaj także: Sandecja zaczyna przygotowania od głośnego transferu

fot. Adrian Maraś

Filmoteka dts24

211 Videos