Za kilka dni przez minutę będą wyć syreny alarmowe

Za kilka dni przez minutę będą wyć syreny alarmowe

syrena

W najbliższy poniedziałek (1 sierpnia) w całym kraju uruchomione zostaną syreny alarmowe. Nie ma jednak powodów do obaw. Będzie to ćwiczenie, ale też upamiętnienie.

Jak informują przedstawiciele starostwa powiatowego w Nowym Sączu, akustyczny sygnał alarmowy będzie nadawany przez jedną minutę punktualnie o godzinie 17:00.

Syreny zostaną włączone w ramach treningów i ćwiczeń, ale także dla uczczenia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia i trwało do 3 października 1944 roku. Zostało zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji Burza i było skierowane przeciw wojskom niemieckim, które okupowały stolicę Polski. Zakończyło się kapitulacją powstańców. W trakcie działań straty wojsk polskich wyniosły ok. 16 tysięcy zabitych i zaginionych, a także 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli.  Co więcej, w tym czasie zginęło od 150 do 200 tysięcy cywilnych mieszkańców Warszawy, a większa część lewobrzeżnej Warszawy została zniszczona.

fot. ilustr. pixabay

źródło: Wikipedia

Czytaj też: Synoptycy po raz kolejny ostrzegają przed burzami z gradem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.