Pociągi do Nowego Sącza nie jeżdżą. Uruchomiono autobusy zastępcze

Pociągi do Nowego Sącza nie jeżdżą. Uruchomiono autobusy zastępcze

pociągi wstrzymane, nowy sącz, pkp, prace

Osoby, które korzystały do tej pory między innymi z połączeń kolejowych na linii Nowy Sącz – Krynica i z powrotem muszą się uzbroić w cierpliwość. Z początkiem października przestały kursować pociągi. To pokłosie prac infrastrukturalnych na linii nr 96. Jak długo trzeba będzie czekać na powrót połączeń?

Kolej jest najchętniej użytkowanym środkiem transportu zarówno przez uczniów jak i osoby pracujące. To efekt szybkości w dotarciu do celu jak również korzystnych cen przejazdu. Pasażerowie muszą teraz zaakceptować duże zmiany w rozkładzie. Prace potrwają dwa miesiące.

Linia nr 96 łączy łączy Tarnów z polsko – słowackim przejściem granicznym w Leluchowie. Od 1 października 2022 roku przewoźnicy zamiast pociągów oferują autobusy zastępcze. Ceny przejazdów pozostają bez zmian. Taki stan rzeczy potrwa aż do zakończenia prac utrzymaniowo – naprawczych. Te będą prowadzone jednocześnie na dwóch odcinkach. Obejmą wymianę szyn, podkładów i rozjazdów. Naprawę główną przejdą ponadto przejazdy kolejowo – drogowe w Tuchowie oraz Starym Sączu.

– Od 1 października do 30 listopada roboty będą prowadzone na odcinku Tarnów Filia – Stróże, natomiast od 3 do 25 października będą wykonywane naprawy główne na odcinku Nowy Sącz, Biegonice, Muszyna – mówi cytowana przez Rynek Kolejowy Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP.

Zakres zmian w organizacji ruchu jest bardzo duży i obejmuje pociągi przewoźników PKP Intercity, Koleje Małopolskie oraz Polregio. Całość inwestycji będzie kosztować ponad 18 mln zł. Wykonawcami są Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej z Krakowa oraz Usługi w zakresie Prac Ziemnych Sprzętem Zmechanizowanym S. Drąg z Kasiny Wielkiej.

Uczniowie i pracownicy dojeżdżający do Nowego Sącza z miejscowości Krynica, Muszyna, Piwniczna, Młodów, Rytro, Barcice, Stary Sącz (i z powrotem) a także studenci podróżujący na linii Tarnów – Krynica / Krynica – Tarnów muszą na okres dwóch miesięcy zaakceptować zmiany.

Fot: Dawid Kulig

Czytaj także: Nocne zderzenie busa z samochodem osobowym w Witowicach. Jedna osoba w szpitalu

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama