Różowym atramentem: Nie spieszmy się zdejmować masek

Nowy Sącz jest na ostatnim miejscu w rankingu miast o najczystszym powietrzu według Europejskiej Agencji Środowiska  (EEA). Jak podał portal Twój Sącz, porównano stężenie pyłu zawieszonego PM2.5 w ciągu ostatnich dwóch lat w kilkuset miastach z terenu Unii Europejskiej oraz z krajów współpracujących z EEA. Unia Europejska przyjęła dopuszczalną roczną wartość  drobnego pyłu zawieszonego na 20 mikrogramów na metr sześcienny. W Nowym Sączu mamy 27,31, co daje nam ostatnie – 331. miejsce – wśród zbadanych miast.

Cóż to oznacza? Może to, że pandemia odwróciła naszą uwagę od tak ważnych spraw, jak troska o czystość powietrza. Skupiliśmy się na walce z groźnym wirusem, szorując co chwilę dłonie, dezynfekując otoczenie i nosząc maseczki. Taka ochrona plus ostatnio coraz łatwiej dostępne szczepienie, pomogły nam się ustrzec nawet przed przeziębieniem i katarem. Nic dziwnego, że (…)

Cały felieton przeczytasz w najnowszym numerze „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”:

DTS 10 czerwca 2021 online

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.