różowa lokomotywa z sądeckiego Newagu

Różowy "smok" z sądeckiego Newagu wyjedzie na europejskie trasy kolejowe

Dokładnie 12 miesięcy od daty podpisania umowy, spółka Laude Smart Intermodal z Torunia odebrała pierwszą z czterech lokomotyw elektrycznych DRAGON 2 zamówionych w nowosądeckim Newagu. Po  "odbiór" wyjątkowej - ze względu na unikalny kolor - lokomotywy przyjechał prezes Laude, Marcin Witczak. Zamówienie przekazał do dyspozycji właściciela wiceprezes Newagu, Józef Michalik.

Renault2

Umowa z dn. 6 maja 2019r. gwarantuje dostawę czterech fabrycznie nowych sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych typu DRAGON 2, w tym dwóch wyposażonych w spalinowy moduł dojazdowy. Zgodnie z ustalonym harmonogramem dostaw, zakończenie odbiorów planowane jest w III kwartale 2020r. Realizacja kontraktu jest współfinansowana ze środków Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Zakup lokomotyw to element strategii spółki Laude Smart Intermodal mającej na celu zoptymalizowanie transportu ładunków  przewożonych obecnie transportem drogowym pomiędzy krajami UE i wschodnią Europą. Już dziś spółka wykonuje bezpośrednie przewozy kolejowe z Rosji do UE korzystając z własnego taboru wagonów normalnotorowych, szerokotorowych, kontenerów i własnych terminali przeładunkowych.

Głównym atutem lokomotywy DRAGON 2 jest bardzo wysoka siła pociągowa, która w połączeniu z dużą masą, efektywnym systemem antypoślizgowym oraz napędem na każdą oś, umożliwia prowadzenie ciężkich składów towarowych. Ponadto, w pojeździe zabudowane są przekształtniki oparte na węgliku krzemu, które zapewniają bezawaryjną pracę w wysokich temperaturach, zmniejszenie poziomu hałasu, ograniczenie strat energii o 50% oraz zmniejszenie rozmiarów i masy urządzeń o 60%.

Lokomotywa DRAGON 2 jest pierwszą lokomotywą we flocie Laude Smart Intermodal.

Źródło: Newag

 

Możesz mieć lokomotywę Newagu w swoim domu

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.