Nowy Sącz: w galerii handlowej urzędnicy pomagają „pitować”

Jeszcze dziś (25 marca) można wysłać rozliczenie podatkowe podczas zakupów. Pracownicy urzędu skarbowego w godz. 12. – 20.  czekają na petentów w Galerii Sandecja przy ul. Węgierskiej 170.

Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych pełnią dyżur eksperci, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego i korzystaniem z ulg oraz odliczeń.  Na miejscu będzie można także otrzymać urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania. Pomoc urzędników jest nieodpłatna.

– Żeby skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2016 roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2015 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2015 roku –  informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje – informuje Dorota Przychodzka z Działu Sekretariatu Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu.

Ważne! Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Przy okazji mamy wiadomość dla tych, którzy wiedzę podatkową lubią mieć we własnej głowie.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu zaprasza  na otwarte, bezpłatne szkolenia:

  • w dniu 27.03.2017 r. o godz. 11:00 – Składanie zeznań podatkowych drogą elektroniczną (dla wszystkich podatników);
  • w dniu 28.03.2017 r. o godz. 10:00 – Ulga prorodzinna w PIT za 2016 r. (dla wszystkich podatników);
  • w dniu 29.03.2017 r. o godz. 11:00 – Składanie zeznań podatkowych drogą elektroniczną (dla wszystkich podatników);
  • w dniu 30.03.2017 r. o godz. 10:00 – Ulga rehabilitacyjna oraz inne ulgi podatkowe w PIT za 2016 (dla wszystkich podatników);
  • w dniu 31.03.2017 r. o godz. 10:00 – VAT 2017 r. – odwrotne obciążenie przy usługach budowlanych i Jednolity Plik Kontrolny (dla prowadzących działalność gospodarczą)

Szkolenia odbędą się w sali konferencyjnej (pok. 505) w budynku Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu przy ul. Sienkiewicza 44

Źródło i fot. Urząd Skarbowy Nowy Sącz.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.