Rozdajemy bilety na galę. Poznaj z nami zwycięzców rankingu GLG

Znamy już laureatów rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej. Gala wręczenia nagród odbędzie się 19 maja, o godz. 18 w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Dla naszych Czytelników mamy do rozdania pięć podwójnych zaproszeń na tę uroczystość.

Publiczność w internetowym głosowaniu na dts24.pl wybrała swojego faworyta rankingu (wyniki sprawdź tu ). Również kapituła w tajnym głosowaniu wskazała laureatów. Spośród 15 kandydatów do GLG wybrano dziesięciu. Wśród nich są: Joanna Kulig, Weronika Gogola, Antoniusz Dietzius, Jakub Polaczyk, Monika Sznajderman, Wojciech Knapik, Filip Pławiak, Izabela Szafrańska, Georg Weiss i Antoni Malczak.

Kto z nich zostanie zwycięzcą pierwszej edycji GLG oficjalnie rozstrzygnie się w niedzielę, 19 maja. Nasi Czytelnicy mają szansę wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu. Dla Was przygotowaliśmy pięć podwójnych zaproszeń. Aby je otrzymać, wystarczy dziś do nas wysłać e-mail na adres [email protected], w tytule wpisując hasło GLG. Zaproszenia trafią do pierwszych pięciu osób.

Intencją organizatorów jest, aby gala była nie tylko okazją do wyróżnienia i promowania artystów Sądecczyzny, ale również stała się dorocznym świętem wszystkich twórców i działaczy kultury naszego regionu.

***

Ranking GLG im. Danuty Szaflarskiej jest inicjatywą społeczną, której celem jest doroczne wyróżnianie i promowanie związanych z Sądecczyzną artystów oraz twórców wybitnych współczesnych wydarzeń artystycznych, które miały miejsce w minionym roku i które zostały dostrzeżone oraz docenione w Polsce, a także poza nią.

Inicjatywę wspierają organizacyjnie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, redakcja „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny. Zakres tematyczny Rankingu obejmuje dokonania artystyczne oraz wydarzenia, zarówno jednostkowe, jak i cykliczne w następujących dziedzinach: muzyka, teatr, taniec, film, literatura, sztuki wizualne i performatywne, architektura, moda i wzornictwo oraz sektory kreatywne, w tym nowe media, multimedia i gry video, inne pokrewne z wcześniej wymienionymi i interdyscyplinarne.

Patronką rankingu jest pochodząca z Sądecczyzny wybitna aktorka filmowa i teatralna Danuta Szaflarska, której kariera zawodowa i postawa społeczna jest symbolem idei przewodniej GLG. W kapitule rankingu zasiadają jej córki Maria Ekier i Agnieszka Kilańska-Cypel. Ponadto w skład jury wchodzą: dr Monika Bryl, Anna Florek, Katarzyna Gajdosz-Krzak, Wojciech Knapik, Ryszard Kruk, Krzysztof Kuliś, dr Maria Molenda, Wojciech Molendowicz, Dariusz Prończuk, Rafał Skąpski, Karol Szafraniec, Agnieszka Szling.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.