Rozdajemy bilety na galę. Poznaj z nami zwycięzców rankingu GLG

Znamy już laureatów rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej. Gala wręczenia nagród odbędzie się 19 maja, o godz. 18 w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Dla naszych Czytelników mamy do rozdania pięć podwójnych zaproszeń na tę uroczystość.

wsb3

Publiczność w internetowym głosowaniu na dts24.pl wybrała swojego faworyta rankingu (wyniki sprawdź tu ). Również kapituła w tajnym głosowaniu wskazała laureatów. Spośród 15 kandydatów do GLG wybrano dziesięciu. Wśród nich są: Joanna Kulig, Weronika Gogola, Antoniusz Dietzius, Jakub Polaczyk, Monika Sznajderman, Wojciech Knapik, Filip Pławiak, Izabela Szafrańska, Georg Weiss i Antoni Malczak.

Kto z nich zostanie zwycięzcą pierwszej edycji GLG oficjalnie rozstrzygnie się w niedzielę, 19 maja. Nasi Czytelnicy mają szansę wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu. Dla Was przygotowaliśmy pięć podwójnych zaproszeń. Aby je otrzymać, wystarczy dziś do nas wysłać e-mail na adres [email protected], w tytule wpisując hasło GLG. Zaproszenia trafią do pierwszych pięciu osób.

Intencją organizatorów jest, aby gala była nie tylko okazją do wyróżnienia i promowania artystów Sądecczyzny, ale również stała się dorocznym świętem wszystkich twórców i działaczy kultury naszego regionu.

***

Ranking GLG im. Danuty Szaflarskiej jest inicjatywą społeczną, której celem jest doroczne wyróżnianie i promowanie związanych z Sądecczyzną artystów oraz twórców wybitnych współczesnych wydarzeń artystycznych, które miały miejsce w minionym roku i które zostały dostrzeżone oraz docenione w Polsce, a także poza nią.

Inicjatywę wspierają organizacyjnie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, redakcja „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny. Zakres tematyczny Rankingu obejmuje dokonania artystyczne oraz wydarzenia, zarówno jednostkowe, jak i cykliczne w następujących dziedzinach: muzyka, teatr, taniec, film, literatura, sztuki wizualne i performatywne, architektura, moda i wzornictwo oraz sektory kreatywne, w tym nowe media, multimedia i gry video, inne pokrewne z wcześniej wymienionymi i interdyscyplinarne.

Patronką rankingu jest pochodząca z Sądecczyzny wybitna aktorka filmowa i teatralna Danuta Szaflarska, której kariera zawodowa i postawa społeczna jest symbolem idei przewodniej GLG. W kapitule rankingu zasiadają jej córki Maria Ekier i Agnieszka Kilańska-Cypel. Ponadto w skład jury wchodzą: dr Monika Bryl, Anna Florek, Katarzyna Gajdosz-Krzak, Wojciech Knapik, Ryszard Kruk, Krzysztof Kuliś, dr Maria Molenda, Wojciech Molendowicz, Dariusz Prończuk, Rafał Skąpski, Karol Szafraniec, Agnieszka Szling.

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.