Czarny papież spotkał się z dziećmi w jezuickiej szkole w Nowym Sączu

– Edukacja jest wielką misją. Naszą rolą jest pomóc młodym ludziom uczyć się żyć na tej planecie. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie świata, w jakim kiedyś będą żyć te dzieci, tak jak kiedyś nie byliśmy w stanie wyobrazić sobie dzisiejszego świata – powiedział m.in. o. Arturo Sosa podczas piątkowej wizyty w Jezuickim Centrum Edukacji w Nowym Sączu.

Generał zakonu jezuitów podczas wizyty w Polsce, odwiedził również dwie sądeckie parafie tego zakonu.

– Zbyt krótko jestem w Polsce, żeby mówić do was w waszym ojczystym języku – żartował duchowny, popularnie określany czarnym papieżem. Ale język polski nie był tego dnia w jezuickiej szkole potrzebny, bowiem nawet najmłodsi jej uczniowie mówili do ojca generała w języku angielskim.

– Dyrektor Jezuickiego Centrum Edukacji o. Radek Robak zapewniał mnie, że wszystkie dzieci w naszej szkole wystarczająco dobrze znają języki obce, by nie trzeba tłumaczyć żadnych wystąpień – mówił o. Józef Polak, proboszcz sądeckiej parafii pw. Ducha Świętego.

A najmniejsi uczniowie występowali przed generałem i zaproszonymi gośćmi przekonując: „Uczę się w jezuickiej szkole, by być lepszym uczniem, katolikiem i obywatelem”.

– Przed Towarzystwem Jezusowym ogromna odpowiedzialność za edukację młodego pokolenia. Módlcie się za jezuitów, módlcie się za mnie, a ja będę się modlił za was – przekonywał wenezuelski duchowny.

Dzisiaj wieczorem o godz. 19:30 o. Arturo Sosa będzie sprawował mszę św. w jezuickiej parafii kolejowej i spotka się z parafianami.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.