Rowerowy wyścig kurierów przejedzie przez Nowy Sącz

Do Nowego Sącza zawitają uczestnicy Karpackiego Wyścigu Kurierów. Tegoroczny wyścig rozpocznie się 29 kwietnia w Tarnowie, a zakończy 2 maja w węgierskim mieście Papa. Kolarze pojawią się na sądeckim rynku 30 kwietnia o godz. 11.45  i stąd właśnie wyruszą na pierwszy etap wyścigu liczący 160 km.

– Nowy Sącz zawsze był przyjazny dla kolarstwa. Gościliśmy Wyścig Pokoju, Małopolski Wyścig Górski, Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, a ostatnio Tour de Pologne – mówi Józef Kantor, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji. – Udział naszego miasta w Karpackim Wyścigu Kurierów 2017 to powrót do wydarzenia, z którym Nowy Sącz był już wcześniej związany. Jest to tym bardziej ważne, że mamy bardzo bogatą historię związaną z kurierami sądeckimi.

Oficjalnej prezentacji wyścigu dokonali wczoraj prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego Marek Kosicki oraz dyrektor imprezy Tomasz Wójcik. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele miast etapowych Karpackiego Wyścigu Kurierów.

fot. www.nowysacz.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.