Roszady na liście PiS do europarlamentu. Będzie miejsce dla Arkadiusza Mularczyka?

Na wyborczej liście PiS  do Europarlamentu w okręgu małopolsko – kieleckim ma szansę pojawić się nazwisko sądeckiego posła Arkadiusza Mularczyka – donosi portal gazeta.pl.

dts

21 lutego informowaliśmy w dts24 o kandydatach na europosłów, których oficjalnie  przedstawił Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości jako liderów list i o przymiarkach do dalszych miejsc na liście. Ogłoszono wówczas, że ,,jedynką" w okręgu małopolsko-świętokrzyskim będzie wicepremier Beata Szydło. W czołówce listy znaleźli się również obecny europoseł PiS, prof. Ryszard Legutko i Patryk Jaki - wiceminister  sprawiedliwości, który w ubiegłorocznych wyborach samorządowych ubiegał się o prezydenturę w Warszawie.

Na dalszych miejscach ulokowano nazwiska dwójki polityków reprezentujących powiaty nowosądecki i gorlicki -  posła Wiesława Janczyka oraz posłanki Barbary Bartuś, zastrzegano jednak, że do czasu rejestracji list ich  zawartość może się zmienić.

Dziennikarze „Wyborczej” donoszą, że  jedna ze zmian ma dotyczyć sądeckiego posła PiS Arkadiusza Mularczyka, przewodniczącego parlamentarnego zespołu ds. reparacji wojennych.

Do tematu wrócimy.

 

PiS przedstawiło listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Na nich dwa nazwiska z naszego regionu

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.