„Rośnie” kolejna wieża widokowa. To przyciągnie turystów na Skiełek

„Rośnie” kolejna wieża widokowa. To przyciągnie turystów na Skiełek

wieża widokowa, Skiełek

Na górze Skiełek (749 m n.p.m.) w gminie Łukowica rozpoczęły się prace montażowe wieży widokowej. To kolejna tego typu atrakcja w naszym regionie. Prawdopodobnie obiekt zostanie udostępniony turystom początkiem roku.

Koszt inwestycji wyliczono na 1 512 000 zł, z czego 1 500 000 zł pochodzi z tarczy dla gmin górskich przeznaczonej na rozwój infrastruktury turystycznej. Montaż ruszył w ubiegłą środę – 9 listopada.

– Rozpoczęły się prace montażowe jednej z najbardziej wyczekiwanych atrakcji turystycznych. Dzięki sprzyjającej pogodzie montaż odbywa się za pomocą dźwigu i zwyżki a nie jak wcześniej wykonawca zakładał z helikoptera – poinformował Bogdan Łuczkowski, wójt gminy Łukowica.

Obiekt buduje firma Ekobudtsal z Chorzowa. Prace związane z inwestycją rozpoczęły się w sierpniu bieżącego roku. Stalowa konstrukcja ma mieć 28 metrów, Podest będzie się znajdował na wysokości 23 metrów. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, prace przy wieży zakończą się w tym roku.

Góra Skiełek znajduje się w Beskidzie Wyspowym. Szczyt jest symbolem gminy Łukowica i położony jest w granicach czterech miejscowości: Łukowica , Jastrzębie , Młyńczyska i Roztoka. Jego nazwa pochodzi od gwarowego określenia skowytu wilków („skiauczenia”).

Czytaj także: W ciągu 13 miesięcy ,,wyrośnie” kolejna wieża widokowa

Fot. wójt gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski 
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama