Rosną młodzi dziennikarze

Rosną młodzi dziennikarze

Szkolne gazetki, których tematem wiodącym było 100-lecie niepodległości, stanęły w szranki walcząc o tytuł najciekawszych i najładniejszych. Efekty oceniało jury z „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” i „Gazety Krakowskiej”, a rozstrzygnięcie z wręczeniem nagród i dyplomów odbyło się u organizatora konkursu – w Zespole Szkół nr 3 w Nowym Sączu.

I tak, w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów I miejsce zdobyła gazetka „Nudy z Budy” ze Szkoły Podstawowej nr 18, tuż za nią na podium znalazły się gazetki: „Peron” ze Szkoły Podstawowej nr 11 i „Przerwa” ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła gazetka „Sztama” z Zespołu Szkół nr 3. Kolejne miejsca zdobyły tytuły: „Carpe Diem” z Zespołu Szkół nr 2 oraz „Przeciek” z II Liceum Ogólnokształcącego i „Ilustrowany Przegląd Gastronomiczny” z Zespołu Szkół nr 1.

Po przeczytaniu i ocenie ponad dwudziestu szkolnych gazetek mamy optymistyczny wniosek: rosną młodzi dziennikarze, którzy całkiem sprawnie władają piórami a i względy estetyczne i dbałość o Czytelników nie są im obce. Kiedyś to pewnie im powierzymy „Dobry Tygodnik Sądecki”.

(RED)

Fot. Karolina Borucka

 

 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama