„Dobry Tygodnik Sądecki” zaprasza do zabawy w Krainie Lodów. Wybieramy Dobre Lody 2018! Zgłoś swojego kandydata!

„Dobry Tygodnik Sądecki” zaprasza do zabawy w Krainie Lodów. Wybieramy Dobre Lody 2018! Zgłoś swojego kandydata!

Cztery lata temu przewodnik turystyczny Wojciech Lippa próbował przebić się z pomysłem postawienia pomnika loda w Nowym Sączu, przekonując, że to rozsławi region. Rzeźby do tej pory nie ma, za to na każdym rogu ulicy, nie tylko miasta, wyrastają co rusz nowe lodziarnie. Dziś śmiało można powiedzieć, że Sądecczyzna już stała się Krainą Lodów. A które z nich smakują najbardziej?

Sądecki Szlak Lodowy

Żeby się o tym przekonać, trzeba spróbować. Do Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu lada chwila zostanie dostarczona świeża partia ulotek Sądeckiego Szlaku Lodowego, na którym co roku pojawiają się nowe punkty.

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom turystów, którzy do nas przyjeżdżają i bardzo często pytają o lody, które pamiętają, że jedli w Nowym Sączu, kiedy byli dziećmi. Dla takich między innymi osób stworzyliśmy Sądecki Szlak Lodowy. Dzięki niemu mogą przypomnieć sobie smaki dzieciństwa, ale i poznać nowe, które pojawiły się na przestrzeni lat w naszym mieście – mówi Małgorzata Kalczyńska z CIT w Nowym Sączu.
Opowiada, że wielu turystów niemal w całości „przejada” Sądecki Szlak Lodowy.
– Chodzą od lodziarni do lodziarni, a niektórzy wracają do naszego biura i dzielą się wrażeniami, które lody smakowały im najbardziej – dodaje Kalczyńska.
Nie potrafi jednak wskazać najczęstszych wyborów turystów.
– Ile ludzi, tyle gustów – zaznacza.

Echo pomnika

Zdaniem Wojciecha Lippy, przewodnika Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oddział Beskid w Nowym Sączu, taki potencjał lodowy Nowego Sącza należy wykorzystać. Wciąż więc lobbuje pomysł, aby w centrum miasta
postawić pomnik loda.
– Szczebrzeszyn na przykład ma swojego chrząszcza. Jak tylko oprowadzam wycieczki po tej
miejscowości, to obowiązkowo każdy chce pomnik chrząszcza zobaczyć i zrobić sobie przy nim
zdjęcie. Myślę, że tak samo chętnie każdy chciałby mieć fotografię z wielkim lodem w Nowym Sączu i oczywiście równie chętnie spróbuje prawdziwego produktu, który nawet poeci rozsławia – mówi Wojciech Lippa, cytując wiersz Ludwika Jerzego Kerna
„Od Homera”:
„[…] W Nowym Sączu jest
o wiele śliczniej.
I Dunajec jest, co leci prosto do
Rożnowa,
I ten ratusz, jakby go Nikifor
projektował,
I samolot, co przycupnął pod
zamkiem przy wjeździe,
I te lody, co smakują tak, jak
w żadnym innym mieście…
[…]”.
Małgorzata Kalczyńska uśmiecha się na ten pomysł. – Na pewno odbiłby się szerokim echem – stwierdza.
– Z ciekawością czekam na projekt tego pomnika. Póki co rozwijamy Sądecki Szlak Lodowy. Stworzyliśmy już jego aplikację do ściągnięcia na telefony komórkowe – dodaje.
Na razie na mapie SSL znajdują się tylko lodziarnie zlokalizowane na terenie Nowego Sącza, ale niebawem
wykroczy on poza granice miasta. Zwłaszcza, że nieformalny sądecki szlak lodowy wiedzie w stronę Krynicy Zdroju i Tylicza, a także Starego Sącza i dalej Piwnicznej Zdroju oraz Grybowa czy Tęgoborzy.

Dobre Lody 2018

My zachęcamy do odwiedzenia każdej lodziarni na Sądecczyźnie bez wyjątku. Wówczas tylko można obiektywnie ocenić swoje subiektywne smaki. I wystawić ocenę. „Dobry Tygodnik Sądecki” i portal dts24.pl zaprasza więc do
wspólnej, wakacyjnej zabawy pod hasłem Kraina Lodów, podczas której wybierzemy Dobre Lody 2018.
Tytułem Dobre Lody 2018 chcemy uhonorować tych producentów lodów, którzy zbiorą największą liczbę głosów od naszych Czytelników.
Wszystkich, którzy zechcą poddać swoje produkty ocenie, zaprezentujemy na stronie dts24.pl, gdzie będzie można śledzić wyniki głosowania. A głosować na swojego kandydata do tytułu Dobre Lody 2018 będzie można od 2 do 31 lipca, wysyłając SMS-y (koszt 1 zł + VAT). Ogłoszenie wyników nastąpi 9 sierpnia.
Już dziś przedstawiamy natomiast pierwszych uczestników zabawy. Jeśli wśród nich nie ma jeszcze Twojej ulubionej lodziarni, koniecznie daj znać. Na zgłoszenie kandydatów do naszej wspólnej zabawy w Krainie Lodów czekamy do końca czerwca pod adresem e-mail:[email protected] Zaznaczamy, że każdy potencjalny kandydat musi wyrazić zgodę na udział w zabawie.
Dla zwycięzców, tytuł Dobre Lody 2018, jaki przyznają w tym roku nasi Czytelnicy, z pewnością będzie największą nagrodą. Niemniej przygotowaliśmy dla zdobywców pierwszych trzech miejsc dodatkową niespodziankę – darmową
kampanię promocyjną na naszych łamach. Szczegóły można znaleźć w regulaminie zabawy Kraina Lodów: https://www.dts24.pl/download/75841/
Również głosujący mogą liczyć na szereg niespodzianek. Zachęcamy więc do śledzenie wyników zabawy na naszej stronie internetowej oraz profilu FB „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”, gdzie na bieżąco będziemy informować o konkursach dla Czytelników.

 Kandydaci do tytułu: Dobre Lody 2018 

– Ardita Non Solo Espresso, Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 11

– Fanaberia Lodziarnia, Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 15

– Gucwa Lody Tradycyjne, Grybów, ul. Rynek 18

– Lody Miś – Bartkowski Wyrób Własny, Nowy Sącz, ul. Długoszowskiego 83a

– Lodziarnia Bajka, Nowy Sącz, ul. Sobieskiego 6

– Lodziarnia Fratelli – Lody Tradycyjne, Nowy Sącz, ul. Franciszkańska 2 i Tęgoborze, ul. św. Floriana 27

– Lodziarnia Jagódka – Tylicz, Rynek 9

– Magdalenka – Lodziarnia-Cukiernia, Piwniczna-Zdrój Rynek 24

– Trattoria Caffe – Nowy Sącz, ul. Wazów 8

Share on twitter
Share on facebook