Rodzina straciła w pożarze dorobek życia. Ze świąteczną pomocą ruszyli policjanci

Rodzina straciła w pożarze dorobek życia. Ze świąteczną pomocą ruszyli policjanci

W wakacje w wyniku pożaru domu, czteroosobowa rodzina z powiatu gorlickiego straciła cały dorobek życia. Spłonęły również niezbędne do pracy narzędzia budowlane ojca. Zostały zwierzęta gospodarskie oraz duży kredyt zaciągnięty na generalną modernizację domu. Wkrótce po zakończeniu remontu, budynek strawił ogień. Ze świąteczną pomocą ruszyli policjanci. 

Funkcjonariusze gorlickiej policji wraz z zastępcą komendanta – młodszym inspektorem Piotrem Prokipczakiem oraz pracownikami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zawieźli do poszkodowanej rodziny dary w ramach XIX edycji Szlachetnej Paczki.

W przekazanych prezentach znalazła się m.in. kuchenka gazowa, bon o wysokiej wartości do marketu budowlanego, narzędzia budowlane, artykuły spożywcze i chemiczne. Jak relacjonują policjanci, członkowie rodziny nie kryli wzruszenia. Gospodyni specjalnie dla nich upiekła domowe ciasto.

,,Tegoroczna XIX edycja Szlachetnej Paczki to zarazem ósma, w której bierze udział małopolska policja. Tym razem w zbiórce udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy cywilni Policji z: Olkusza, Miechowa, Wadowic, Proszowic, Nowego Sącza, Suchej Beskidzkiej, Limanowej oraz z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej w Krakowie. Łącznie udało się zorganizować 41 paczek o wartości niemal 11 tysięcy złotych” – informują funkcjonariusze gorlickiej policji.

Fot. KPP Gorlice

Share on twitter
Share on facebook