Rodzina i przyjaciele zaginionej Teresy Marczyk chcą raz jeszcze przeszukać teren wokół starosądeckich stawów

Rodzina i przyjaciele zaginionej Teresy Marczyk chcą jeszcze raz  - we własnym zakresie - przeszukać teren wokół stawów w Starym Sączu. Apel z prośbą o pomoc  zamieścili dziś w Internecie.

"Wierzymy w siłę Internetu i prosimy o pomoc wszystkich, którzy byliby w stanie nam pomóc. Osoby chętne do pomocy prosimy o stawienie się na parkingu kolo stawów w Starym Sączu jutro (07.03.2020) o godzinie 9. Prosimy również o liczne udostepnienia" - napisała na Forum Mieszkańców Nowego Sącza kuzynka zaginionej, pani Justyna, nadmieniając, że to inicjatywa rodziny i przyjaciół.

- W trosce o bezpieczeństwo uczestników tej akcji prosimy, aby do pomocy zgłaszali się wyłącznie ochotnicy pełnoletni, w odpowiednim obuwiu, w stroju dostosowanym do pogody i z naładowanymi telefonami komórkowymi - dodaje pani Justyna.

Teresa Marczyk, zaginiona mieszkanka Nowego Sącza34-letnia Teresa Marczyk wyszła z domu 3 marca około godz. 20. Nie wróciła na noc. Wieczorem następniego dnia Policja otrzymała informację o jej zaginięciu. Biały samochód marki Peugeot, którym jeździła zaginiona sądeczanka odnaleziono w rejonie stawów w Starym Sączu. To dlatego właśnie tam policjanci, strażacy, ratownicy WOPR i GOPR prowadzili intensywne poszukiwania z użyciem drona i psa tropiącego. Jak informują służby prasowe Policji - przez dwa dni  sprawdzono obszar o powierzeni około 315 hektarów.

Rysopis zaginionej: wzrost ok. 175 cm; szczupła budowa ciała, krótkie blond włosy, jasne oczy.

Znakiem szczególnym jest tatuaż - delfin na łydce lewej nogi.

Wszelkie informacje dotyczące zaginionej prosimy przekazywać na numer alarmowy 112 - apeluje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

WAŻNE!

Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych
w Kryzysie Emocjonalnym

116 123

Czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00-22.00 (połączenie bezpłatne)

Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.
Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne - psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej.

Aktualizacja (07.03)

Ciało zaginionej Teresy znaleźli bliscy po godzinie poszukiwań

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.