Rodzina i przyjaciele zaginionej Teresy Marczyk chcą raz jeszcze przeszukać teren wokół starosądeckich stawów

Rodzina i przyjaciele zaginionej Teresy Marczyk chcą raz jeszcze przeszukać teren wokół starosądeckich stawów

Rodzina i przyjaciele zaginionej Teresy Marczyk chcą jeszcze raz  – we własnym zakresie – przeszukać teren wokół stawów w Starym Sączu. Apel z prośbą o pomoc  zamieścili dziś w Internecie.

„Wierzymy w siłę Internetu i prosimy o pomoc wszystkich, którzy byliby w stanie nam pomóc. Osoby chętne do pomocy prosimy o stawienie się na parkingu kolo stawów w Starym Sączu jutro (07.03.2020) o godzinie 9. Prosimy również o liczne udostepnienia” – napisała na Forum Mieszkańców Nowego Sącza kuzynka zaginionej, pani Justyna, nadmieniając, że to inicjatywa rodziny i przyjaciół.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników tej akcji prosimy, aby do pomocy zgłaszali się wyłącznie ochotnicy pełnoletni, w odpowiednim obuwiu, w stroju dostosowanym do pogody i z naładowanymi telefonami komórkowymi – dodaje pani Justyna.

Teresa Marczyk, zaginiona mieszkanka Nowego Sącza34-letnia Teresa Marczyk wyszła z domu 3 marca około godz. 20. Nie wróciła na noc. Wieczorem następniego dnia Policja otrzymała informację o jej zaginięciu. Biały samochód marki Peugeot, którym jeździła zaginiona sądeczanka odnaleziono w rejonie stawów w Starym Sączu. To dlatego właśnie tam policjanci, strażacy, ratownicy WOPR i GOPR prowadzili intensywne poszukiwania z użyciem drona i psa tropiącego. Jak informują służby prasowe Policji – przez dwa dni  sprawdzono obszar o powierzeni około 315 hektarów.

Rysopis zaginionej: wzrost ok. 175 cm; szczupła budowa ciała, krótkie blond włosy, jasne oczy.

Znakiem szczególnym jest tatuaż – delfin na łydce lewej nogi.

– Wszelkie informacje dotyczące zaginionej prosimy przekazywać na numer alarmowy 112 – apeluje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

WAŻNE!

Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych
w Kryzysie Emocjonalnym

116 123

Czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00-22.00 (połączenie bezpłatne)

Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.
Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej.

Aktualizacja (07.03)

Ciało zaginionej Teresy znaleźli bliscy po godzinie poszukiwań

Reklama